Strelac: Aleksandar Pejović u 34.minutu (P)

Žuti kartoni: Tumbasević, Andrić, Pešić, Sinđić(Mladost), a Saničanin, Graovac, Eze(Vojvodina)

Crveni kartoni: Antić (Vojvodina) u u 90+3.minutu

Mladost: Rosić, Jovanović P, Sinđić, Andrić, Pešić, Pejović, Tumbasević, Pavlović(od 90`Jevremović), Odita, Radivojević(od 87`Leković), Jovanović L(od 79`Markoski).

Vojvodina: Rockov, Stojković, Graovac, Saničanin, Antić, Zlomislić(od 81`Mesarović), Milojević, Gojkov, Arsić(od 66`Gajić), Vinsent, Fofana(od 46`Đuričin).

Fudbaleri Mladosti, na svom terenu, savladali su ekipu Vojvodine rezultatom 1:0 u utakmici 16.kola Super lige Srbije. Ovom pobedom plavo-beli su osvojili veoma važna tri boda koja ih učvršćuju u gornjoj polovini tabele i pružaju mir pred mečeve koji dolaze. Strelac jedinog gola na utakmici bio je Aleksandar Pejović u 34.minutu iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. Ova pobeda ima još veći značaj ako se zna da Nenad Milovanović na današnjem duelu, na raspolaganju, u timu nije imao ni jednog od štopera sa početka prvenstva, jer se posle duže povređenog Šatare, u prethodnom kolu povredio i kapiten Milošević za koga je termin povratka na teren u ovom trenutku nepoznat. Ipak, tandem Sinđić-Andrić je u potpunosti opravdao poverenje i značajno doprineo da mreža mladog Rosića, koji je i na ovom meču imao nekoliko bravura, ostane netaknuta.

Početak utakmice protekao je u rezervisanoj igri oba tima, koja se odvijala uglavnom između dva kaznena prostora. Mladost je imala znatno više od igre, ali nije uspevala to da materijalizuje. Tako je bilo sve do 34.minuta kada su plavo-beli došli u vođstvo. Dugo je tekla akcija domaćeg tima, a onda je Pejović proigrao Radivojevića, koji se nalazio na ivici šesnaesterca i na prvu, loptu petom prosledio napred za Pavlovića, koga ruši Saničanin, a sudija opravdano dosuđuje najstrožu kaznu. Siguran sa bele tačke bio je Pejović, ispostavilo se kasnije za konačnih 1:0. U samoj završnici ovog dela igre gosti su krenuli nešto agilnije, pa je u 40.minutu posle centaršuta Gojkova, Arsić uputio udarac glavom, ali je to bio lak plen za Rosića. Četiri minuta kasnije Gojkov se našao u izglednoj prilici, ali je njegov volej udarac sa sedam metara, sjajno zaustavio golman domaćih.

Drugo poluvreme donelo je više uzbuđenja, a publika je mogla da vidi znatno više prilika nego u prvom, ipak pogodaka nije bilo. Najbolju priliku na celoj utakmici imao je Radivojević u 47.minutu. Pavlović je prihvatio loptu blizu centra i vukao je do kaznenog prostora Vojvodine, a zatim uputio pas ka Radivojeviću, koji se našao usamljen na "rogu" peterca, ali je bravurom njegov udarac zaustavio Rockov. Samo minut kasnije, isti igrač, posle dodavanja Tumbasevića, šutirao je sa 14 metara udaljenosti, a golman gostiju krajjim naporom loptu odbio u korner. U 62.minutu Pavlović je dobio pas od Tumbasevića i sa 20 metara snažno šutirao "na prvu", a lopta završila pored same stative. Šest minuta kasnije tim iz Novog Sada je imao veoma dobru priliku preko Ezea, Gojkov ga je odlično uposlio, a ovaj sa sedam metara iskosa sa desne strane šutirao, ipak njegov udarac Rosić odbija u polje. Odmah u sledećem napadu gosti su iz daljine pokušali preko Gojkova, ali je lopta završila pored gola. Strelac jedinog gola na utakmici, Aleksandar Pejović, oprobao je svoj šut i u 68.minutu, ali ovoga puta njegov udarac sa 20 metara, zaustavlja Rockov. Sredinom drugog dela igre u razmaku od samo četiri minuta, dve izgledne prilike imao je Lazar Jovanović. Najpre je u 71.minutu, posle dodavanja Radivojevića, šutirao sa 20 metara, a Rockov odbio loptu u korner. Četiri minuta kasnije, Odita je sjajno poveo kontranapad i uposlio Lazara Jovanovića, koji u punom trku sa loptom pretrčava protivničku polovinu, ulazi u šesnaesterac i u odsudnom trenutku loše šutira, pa lopta odlazi preko gola. Pejović je pokušao sa distance i u 83.minutu, ali je i ovoga puta golman gostiju bio siguran. Poslednju priliku na utakmici plavo-beli imali su pet minuta kasnije, kada je najviši u skoku u protivničkom šesnaestercu bio Tumbasević, međutim njegov udarac glavom završio je preko gola. Plavo-beli su vreme u nadoknadi vremena trošili, tako što je lopta bila kod danas veoma raspoloženog Odite, koji se nalazio u blizini korner zastavice na protivničkoj polovini, a gostujući igrači nikako nisu uspevali da mu oduzmu loptu. Napadač domaćeg tima je nekoliko puta uspeo da izbori aut ili korner za svoju ekipu, što je izvelo iz takta kapitena gostiju Antića, koji zbog prigovora sudiji, dobija direktan crveni karton.

U prvenstvu Super lige Srbije sada sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza nacionalne selekcije, nastavak takmičenja planiran je za vikend 24/25.novembar, kada fudbaleri Mladosti gostuju ekipi Radnika u Surdulici.