Strelci: Jovanović L u 40`, Tumbsević u 54` i Odita u 62`za Mladost, a Mudrinski u 9` i 75`,  Ovusu u 21` i Stojanović u 81` za Čukarički

Žuti karton: Jovanović L, Jovanović P, Sinđić (Mladost), Kopitović, Stevanović N, Veličković (Čukarički).

Mladost: Rosić, Andrić, Milošević (od 62`Odita), Sinđić, Leković, Pejović, Markoski (od 25` Jovanović L), Tumbasević, Radivojević, Jovanović P i Pavlović (od 86`Dimić).

Čukarički: Stevanović N, Stevanović M (od 46`Veličković), Šapić, Kopitović, Bogosavac, Docić, Đorđević, Ovusu (od 71`Kajević), Birmančević (od 71`Bojić), Stojanović, Mudrinski.

U veoma neizvesnoj i utakmici punoj preokreta, fudbaleri Čukaričkog savladali su Mladost rezultatom 4:3. Nepisano fudbalsko pravilo da je teško pobediti nekog rivala dva puta u kratkom vremenskom periodu, obistinilo se i u duelu ova dva tima. Pre deset dana plavo-beli slavili su pobedu u osmini finala Kupa Srbije, a sada se tim iz Beograda revanširao pobedom u prvenstvu.

Početak utakmice u potpunost je pripao Čukaričkom koji je bio znatno agresivniji, što je rezultiralo vođstvom u 9.minutu. Gosti su krenuli u napad po desnoj strani, Ovusu je centrirao, a Mudrinski glavom zatresao mrežu. Inicijativa gostujućeg tima rezultirala je dupliranjem vođstva već u 21. minutu. Mladost je izvodila korner, Bogosavac je daleko izbio loptu iz svog šesnaesterca do Ovusua, koji odigrava dupli pas sa Mudrinskim, a potom se oslobađa svog čuvara i vara Rosića za 0:2. Tek posle primljenog drugog gola domaći fudbaleri su se konsolidovali i krenuli da igraju znatno bolje. Odnos snaga na terenu se potpuno promenio i plavo-beli su dominirali. Najbolje šanse u tom periodu igre imali su Tumbasević u 27.minutu, kada je posle njegovog udarca glavom sa gol-linije loptu izbacio Kopitović i Pavlović u 34.minutu kada je posle centaršuta Andrića, Pavlović usamljen na drugoj stativi uputio udarac glavom, a Stevanović krajnjim naporom odbio loptu u polje. Konačno u 40.minutu plavo-beli uspeli su da postignu pogodak. Dugo je tekla akcija domaćih na protivničkoj polovini, a onda je Tumbasević proigrao Radivojevića, koji po levoj strani ulazi u kazneni prostor i centrira na drugu stativu gde usamljeni Lazar Jovanović šalje loptu u mrežu.

Drugi deo igre doneo je dosta preokreta i čak četiri postignuta gola. Mladost je nastavila sa inicijativom, pa je stigla do izjednačenja u 54.minutu. Začetnik akcije Lazar Jovanović, prihvatio je loptu na svojoj polovini i u punom trku preneo je u protivničko polje, a zatim uposlio Petra Jovanovića, koji centrira po zemlji u visini penaltika, gde loptu prihvata Radivojević i ostavlja je za Tumbasevića, a ovaj postiže pogodak i poravnava rezultat. Nisu stali posle ovog izjednačenja igrači Mladosti, već su i dalje nastavili sa ofanzivom što je rezultiralo i trećim pogotkom. U 62.minutu Pejović je presekao napad Čukaričkog i predao loptu Tumbaseviću, koji na protivničkoj polovini razmenjuje dva pasa sa Radivojevićem, posle čega asistent kod prethodnog gola, gotovo na istom mestu i na isti način ostavlja loptu za Oditu, a ovaj preciznim udarcem pogađa rašlje Stevanovićevog gola. Odmah u sledećm napadu, pošto je lopta otišla u gol-aut, u kaznenom prostoru gostiju Kopitović je bez lopte udario Lekovića, ali je za to samo dobio žuti karton. Niko od igrača, a verovatno ni navijača Mladosti, posle ovog vođstva, nije očekivao da će gosti slaviti pobedu. Ipak, ponovljene su neke greške u igri iz prvog poluvremena i gosti su postigli još dva pogotka. U 75.minutu, sa leve strane centrirao je Bogosavac, a najviši u skoku bio je Mudrinski i zahvatio loptu glavom za poravnanje rezultata. Još jednu veliku priliku za vođstvo plavo-beli su imali dva minuta kasnije, kada je Petar Jovanović centrirao sa desne strane na prvu stativu, a na loptu natrčao Odita i uputio udarca glavom koji je završio na stativi. U 81.minutu viđena su dva detalja koja su odlučila konačan epilog ove utakmice. Najpre je posle kornera Mladosti, Tumbasević zahvatio loptu glavoma, a Stevanović uspeo da odbrani njegov udarac. Potom se ponovila greška kao i kod drugog gola, upravo posle kornera domaćeg tima i odbrane golmana gostiju, usledila je kontra, kada je Mudrinski proigrao Stojanovića, a ovaj postigao pogodak sa sedam metara udaljenosti i postavio konačan rezultat ovog meča.

Duelom protiv Čukaričkog završen je prvi krug takmičenja u Super ligi Srbije. Drugi deo nastavlja se odmah narednog vikaneda kada u okviru 16.kola u Lučane dolazi ekipa Vojvodine.