Strelac: Zlatanović u 44` iz jedanaesterca

Žuti kartoni: Frensis(Radnik), Radivojević(Mladost)

Radnik: Vasiljević, Đorđević, Mladenović, Žarković, Stevanović(od 46`Stojanović F), Pantelić, Ristović(od 77`Stojanović M), Pejčić, Nikolić(od 63`Frensis), Stanisavljević i Zlatanović.

Mladost: Rosić, Jovanović P, Sinđić, Andrić, Leković, Markoski, Ristić, Jevremović(od 64`Golubović), Dimić(od 85`Viktor), Radivojević i Jovanović L.

U utakmici 17.kola Super lige Srbije fudbaleri Mladosti doživeli su poraz  na gostovanju u Surdulici, Radnik je slavio pobedu rezultatom 1:0. Strelac jedinog pogotka bio je Zlatanović iz jedanaesterca u 44.minutu.

Usled velikog broja povreda i žutih kartona, plavo-beli na ovom meču nisu mogli da računaju na nekoliko standardnih prvotimaca. Bez obzira na to Mladost je znatno bolje otvorila utakmicu, imala više od igre i nekoliko izrazitih prilika. Kazna za propušteno stigla je u samoj završnici prvog dela igre, kada su domaći sa bele tačke, postigli, kasnije se ispostavilo, pobedonosni pogodak.

Zbog pomenutog odsustva standardnih prvotimaca u timu Nenada Milovanovića, priliku da debituje za prvi tim, dobio je i Viktor Amos, centarfor iz omladinskog pogona, koji je u drugom poluvremenu ušao u igru.

Niz prilika za Mladost otvorio je Dimić, koji se posle dodavanja Jevremovića, našao usamljen na 15 netara od gola, ali je njegov udarac završio preko prečke. Potom je usledio napad u kome su plavo-beli tri puta šutirali na gol Vasiljevića, ali je golman domaćih bio siguran. Najpre je Markoski posle pasa Lazara Jovanovića, uputio udarac sa sedam metara iskosa sa desne strane, a golman domaćih krajnjim naporom odbio loptu u polje. U istoj akciji lopta se odbila do Radivojevića, čiji udarac zaustavlja Vasiljević, da bi na odbijenu loptu opet natrčao Radivojević, ali nije bio dovoljno koncentrisan. Blizu postizanja pogotka bio je i Jevremović, koji je sa 20 metara snažno šutirao, a lopta okrznula nekoga u kaznenom prostoru i prevarila Vasiljevića, koji je otišao u potpuno drugu strana i pratio pogledom kako lopta završava u gol-autu, tik pored stative. Kazna za propuštene prilike stigla je u samoj završnici prvog dela igre. Posle kornera za domaće, duel Radivojevića i Stevanovića u kaznenom prostoru plav-belih, sudija Vasić je okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Zlatanović je bio siguran izvođač i u 44.minutu doveo svoj tim u vođstvo.

U drugom poluvremenu uslovi za igru, zbog kiše i natopljenog terena, bili su nešto lošiji, pa njije ni bilo izrazitih prilika na obe strane. Domaći su prevashodno čuvali prednost iz prvog dela igre, a plavo-beli nikako nisu uspevali da dođu do povoljne prilike.

Narednu utakmicu Mladost igra u Lučanima protiv ekipe Partizana, u okviru 18.kola Super lige Srbije.