Žuti kartoni: Markoski, Milošević, Pešić(Mladost), Denković, Marčić(Spartak ŽK)

Strelci: Pejović u 45`(P) i 90`(P) za Mladost, a Denković u 90`(P) za Spartak ŽK

Mladost: Rosić, Jovanović P, Andrić, Milošević, Leković, Pejović, Tumbasević, Markoski(od 61`Dimić), Pavlović , Jovanović L(od 84`Pešić) i Radivojević.

Spartak ŽK: Ostojić, Shimura, Kerkez, Milošević (81`Howells), Glavčić, Denković, Dunđerski, Obradović (od 80` Lučić), Marčić (od 58` Vukčević),  Ćalasan i Čečarić.

Fudbaleri Mladosti ostvarili su veoma važnu pobedu nad ekipom Spartak Ždrepčeva krv rezultatom 2:1, u poslednjoj utakmici 13.kola Super lige Srbije. Dvostruki strelac za plavo-bele bio je Aleksandar Pejović, dok je jedini gol za goste postigao Stefan Denković, svi golovi postignuti su iz jedanaesteraca.

Ekipa Nenada Milovanovića imala je težak zadatak, da probije veoma organizovan defanzivni blok ekipe iz Subotice, a u isto vreme da osujeti i veoma opasne kontranapade protivnika. Ni na ovom meču Mladost nije nastupila u kompletnom sastavu, ovoga puta plavo-beli bili su lišeni usluga dvojice standardnih igrača, Sinđića i Odite.

Mladost je od samog početka utakmice bila dominantna, kontrolišući loptu i prostor. Prvu priliku na utakmici imao je Lazar Jovanović u 11.minutu, dobi je odličan pas od Radivojevića, međutim previše je oklevao, pa je njegov udarac završio u naručju Ostojića. Isti igrač pet minuta kasnije uputio je centaršut na ivcu peterca gde je najviši u skoku bio Pavlović, ali nije bio dovojlno precizan, lopta je završila preko gola. U 21.minutu ponovo je na sceni bio Lazar Jovanović, Pejović ga je uposlio u kazneni prostor po desnoj strani, a ovoga puta njegov udarac završio je sa spoljne strane mreže. Još jednom je Pejović bio u ulozi asistenta, ovoga put proigrao je Tumbasevića, koji se oslobađa čuvara i potom šutira pored leve stative. Blizu postizanja gola Tumbasević je bio i u 40.minutu, kada je posle centaršuta Radivojevića, bio najviši u skoku u kaznenom prostoru Spartaka, a njegov udarac glavom, krajnjim naporom zaustavlja golman gostiju. Prvi udarac ka golu Rosića gosti su uputili u 40.minutu, kada je Glavčić šutirao sa 20 metara visoko preko gola. U 45.minutu posle akcije koju je domaći tim započeo od svog gola, Marčić u kaznenom prostoru ruši Tumbasevića, a sudija pokazuje na najstrožu kaznu. Siguran realizator jedanaesterca bio je Pejović i tako odveo svoj tim na odmor sa minimalnom prednošću.

Drugi deo igre otvorio je šansom igrač koji je stavio tačku na prvi, Pejović je šutirao sa 20 metara, ali Ostojić je ovoga puta bio siguran. Sredinom drugog dela gosti su imali dve prilike u jednom napadu. Najpre je Denković šutirao sa 20 metara, a Rosić odbio loptu u korner, da bi posle tog udarca iz ugla najviši u skoku bio Kerkez i poslao loptu preko gola. Igrač sa najvećim brojem udaraca na gol na ovoj utakmici Lazar Jovanović, imao je u završnici utakmice još dve prilike da se upiše u listu strelaca. U 78.minutu, posle dodavanja Dimića nije bio dovoljno koncentrisan i lopta je završila pored gola. Samo dva minuta kasnije, dobio je pas od Radivojevića, ali je njegovog šuta sa 10 metara otišao preko prečke. Potom sledi period igre od tri minuta koji se retko viđa, postignuta su dva pogotka i to oba iz penala. U 90.minutu duela Tumbasevića i Šimure u šesnaestercu domaćih, sudija je okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Tom prilikom zbog čini se opravdanog protesta, šef stručnog štaba plavo-belih Nenad Milovanović dobio je isključenje. Siguran realizator bio je Denković i poravnao rezultat. Upravo u tim trenucima četvrti sudija pokazao je da će se igrati još samo dva minuta nadoknade vremena. Kada su mnogi na stadionu očekivali da će se ovaj meč završiti bez pobednika, fudbaleri Mladosti nisu klonuli duhom i krenuli su svim snagama u napad. Ta inicijativa urodila je plodom u poslednjem minutu nadoknade, Vukčević je u kaznenom prostoru gostiju srušio Pavlovića, a sudija pokazao na najstrožu kaznu. Ponovo je Pejović preuzeo odgovornost i bio siguran realizator, za konačnih 2:1.

Tešku seriju utakmica u ritmu sreda-subota fudbaleri Mladosti nastavljaju duelom 14.kola Super lige Srbije, koju igraju u sredu 31.oktobra u Kruševcu protiv ekipe Napretka.