Plavo-beli u četvrtfinalu Kupa, Čukarički-Mladost 1:4

Osmina finala Kupa Srbije: Čukarički-Mladost 1:4 (0:2)

Strelci: Stevanović u 64`za Čukarički, a Pavlović u 8` i 45`, Tumbasević u 66` i Petar Jovanović u 86`za Mladost

Žuti kartoni: Bogosavac, Kopitović, Puškarić (Čukarički), Pavlović, Milošević, Leković (Mladost)

Mladost: Rosić, Andrić, Milošević, Sinđić, Leković, Pejović, Tumbasević, Pavlović(od 83`Jevremović), Radivojević(od 38`Markoski), Odita(od 90`Golubović) i Jovanović P.

Čukarički: Belić, Stevanović M, Kopitović, Puškarić, Bogosavac, Kis(od 60`Ovusu), Đorđević, Birmančević (od 60`Zorić), Bojić, Šarić(od 60`Mudrinski).

Fudbaleri Mladosti odigrali su odlično na Banovom brdu, savladali teškog protivnika rezultatom 4:1 i izborili plasman u četvrtfinale Kupa Srbije. Šef stručnog štaba Mladosti Nenad Milovanović, sjajno je postavio igru svoga tima, što je krunisano ubedljivom pobedom uz četiri postignuta pogotka.

Mladost je bili bolji rival tokom celog meča, a posebno u prvom poluvremenu, kad je i ostvarila nedostižnu prednost od dva gola razlike. Oba pogotka u ovom delu igre postigao je Predrag Pavlović, jedan na početku, a drugi na samom kraju poluvremena. Prvi gol postignut je u 8.minutu, Petar Jovanović osvojio je loptu ispred kaznenog prostora domaćih i uposlio Pavlovića, koji neometan postiže pogodak. Svoju dominaciju na terenu plavo-beli potvrdili su postizanjem drugog gola u poslednjem minute ovog dela igre. Markoski je izveo prekid na polovini protivnika, a lopta je stigla do Predrag Pavlović koji sa ivice šesnaesterca evrogolom duplira prednost Mladosti.

Jedini gol na utakmici domaći su postigli u 64.minutu, kada se posle centaršuta Bogosavca, na drugoj stativi najbolje snašao Stevanović i poslao loptu u mrežu. Dva minuta kasnije Odita posle velike borbe oduzima loptu protivničkim igračima i dodaje je do Andrića, koji centrira na ivicu peterca, odakle Tumbasević postiže pogodak. Ako je bilo nekoga na stadionu ko je verovao u mogući preokret na ovom meču, posle trećeg pogotka Mladosti, svima je bilo jasno da su plavo-beli siguran putnik u naredno kolo Kupa. Pobedu tima iz Lučana potvrdio je Petar Jovanović, koj je u 86.minutu iskoristio grešku protivničke odbrane i upisao se u listu strelaca.

Težak raspored utakmica u ritmu sreda-subota nastavlja se za fudbalere Mladosti duelom 13.kola Super lige Srbije, narednog vikenda, kada na svom terenu dočekuju Spartak Ždrepčeva krv iz Subotice.