Kup Srbije četvrtfinale: Spartak ŽK-Mladost 1:2 (1:0)

Naslovna Kup Spartak-Mla 13.03.19

Fudbaleri Mladosti savladali su Spartak ŽK u Subotici rezultadom 2:1 i izborili plasman u polufinale Kupa Srbije. Ekipa Nenada Milovanovića odigrala je odlično kada je to bilo najpotrebnije i slavila pobedu. Nakon prvih 45 minuta plavo-beli su imali igrača manje i jedan gol zaostatka za protivnikom. Ipak, u drugom poluvremenu odigrali su hrabro i ofanzivno, što se na kraju isplatilo i rezultiralo pobedom. Bez obzira što nekolicina igrača nije mogla da nastupi na ovom meču zbog lakših povreda, oni koji su izašli na teren dali su svoj maksimum i opravdali poverenje.

Ključni detalj igre u prvom poluvremenu dogodio se u 41.minutu, kada je kapiten Mladosti Ivan Milošević dobio crveni karton, zbog drugog žutog. Odbrana plavo-belih u tim trenutcima nije uspela da se konsoliduje, pa su domaći došli do pogotka u 44.minutu preko Šormaza. Drugo poluvreme tim iz Lučana krenuo je dosta ofanzivnije uz određenu dozu rizika, obzirom da su imali igrača manje. Ta agilnost rezultirala je potpunom promenom rezultata. Tumbasević je u 59.minutu uputio centaršut sa desne strane, a Bojović, sigurnom realizacijom poravnao rezultat. Dvadeset minuta kasnije, ponovo je Tumbasević bio asisten, a ovoga puta Pejović bio precizan i doveo svoj tim u vođstvo.

Mečevi polufinala Kupa Srbije na programu su 17.aprila i 15.maja, dok će se finalni susret odigrati 23.maja u Nišu.