Strelci: 1:0 Aleksandar Pejović (p) u 35`, 2:0 Vladimir Radivojević u 75`

Žuti kartoni: Andrić, Pejović(Mladost), Jokić, Pavišić(Dinamo)

Crveni kartoni: Danijel Gašić

Mladost: Rosić, Jovanović P, Andrić, Sinđić, Pešić, Pejović, Tumbasević, Markoski(od 86`Ristić), Dimić(od 90`Leković), Radivojević i Jovanović L(od 73’Golubović).

Dinamo: Lakić, Ilić, Vukajlović, Đurišić, Dimitrov(od 39`Stevanović N), Nedeljković, Gašić, Radivojević(od 36`Suraka), Stevanović M, Jokić(od 79`Veškovac) i Pavišić.

Fudbaleri Mladosti savladali su Dinamo iz Vranja rezultatom 2:0 u okviru 19.kola Super lige Srbije. Plavo-beli su u potpunosti opravdali ulogu favorita i ostvarili sigurnu pobedu. Pogotke su postigli Aleksandar Pejović u 35.minutu i Vladimir Radivojević u 75.minutu.

Pored ranije povređenih Miloševića i Šatare, u timu Nenada Milovanovića na ovom meču zbog kartona, nije bilo Odite i Pavlovića. Bez obzira na to, Mladost je bila dominantna na ovoj utakmici i samo zahvaljujući nešto lošijoj realizaciji, rezultat nije bio veći.

Plavo-beli su pobedom na ovoj utakmici u potpunosti opravdali očekivanja svojih navijača i zabeležili nova tri boda, koja su ih još više učvrstila u gornjrm delu tabele.

Mladost je od starta utakmice stavila do znanja da želi pobedu i veoma agresivno i organizovano napadala je gol protivnika. Najbolje prilike za postizanje pogotka u tom delu igre imali su Petar Jovanović, Radivojević, Dimić i Lazar Jovanović, dva puta. Potpuna inicijativa urodila je plodom u 35.minutu, kada su plavo-beli došli u vođstvo. Radivojević je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora, iskosa sa desne strane i centrirao u peterac, a na dva metra od gola, Gašić ruši Lazara Jovanovića. Sudija Milanović dosuđuje najstrožu kaznu, a zbog težine prekršaja, Gašiću dodeljuje crveni karton. Pejović je bio siguran realizator i doveo svoj tim u vođstvo. Bez obzira na prednost na kraju prvog dela igre, prava je šteta što realizacija plavo-belima nije bila malo bolja, jer bi prednost bila znatno veća. Velike zasluge za minimalno voćstvo domačih imao je i golman gostiju Lakić, koji je nekoliko puta sjajno intervenisao. U drugom delu igre nije bilo veće razlike, u odnosu na prvo, Mladost je kontrolisala igru, držala loptu u svom posedu i stvarala prilike. U 75.minutu Tumbasević je uputio centaršut po zemlji u peterac gostiju, Lakić za kratko odbio loptu do svog igrača Jokića, koji na nekoliko metara od gola slabo gradi loptu, a to koristi Radivojević i manirom iskusnog strelca postavlja konačan rezultat.

U narednom 20.kolu Super lige Srbije, fudbaleri Mladosti gostuju ekipi Zemuna.