Žuti kartoni: Odita, Radivojević (Mladost), Pankov, Todorovski (Radnički)

Crveni karton: Tumbasević (Mladost)

Mladost: Rosić, Andrić, Milošević, Sinđić, Pešić,Pejović, Tumbasević, Markoski (od 72` Pavlović), Radivojević, Odita,  Jovanović L (od 64` Dimić).

Radnički: Ristić, Pankov, Crnomarković, Todorovski, Stanković, Bondarenko, Drinčić, Noma (od 46` Stojanović), Grbić (od 54` Babić), Ranđelović (od 77` Mrkić), Haskić.

U derbi meču 11.kola Super lige Srbije fudbaleri Mladosti doživeli su poraz na svom terenu, tri boda osvojio je Radnički iz Niša, rezultat 0:1. Jedini gol na utakmici postigao je Nermin Haskić u 87.minutu.

Bio je to susret dva kvalitetna rivala, koji je po onom što su prikazali u potpunosti opravdao očekivanja. Publika na stadionu u Lučanima mogla je da vidi veliko taktičko nadmudrivanje dvojice trenera, ali i kvalitet igre koji opravdava trenutni plasman ekipa na tabeli. Po nepisanom fudbalskom pravilu, na samom kraju meča, Mladost je kažnjena za svoje propuštene prilike i Radnički je osvojio sva tri boda. Zbog direktno dobijenog crvenog kartona Janka Tumbasevića u finišu meča, plavo-beli završili su utakmicu sa igračem manje.

Prvi deo igre protekao je u igri između dva kaznena prostora, bez izrazitih prilika na obe strane. Gosti su posle kornera u 17.minutu, pripretili preko Haskića, ali je lopta završila pored goila. Posle sjajne akcije plavo-belih u 33.minutu, Lazar Jovanović je dobio odličnu loptu od Pejovića, prošao po desnoj strani i u dilemmi između šuta i povratne lopte za Tumbasevića, odabrao je lošije rešenje, a njegov udarac završava u naručju Ristića. Imao je Lazar Jovanović još jednu priliku u nadoknadi prvog poluvremena, ali je loše šutirao sa ivice kaznenog prostora, a njegov udarac lako zaustavio golman domaćih.

Početkom drugog poluvremena u 49.minutu svoj udarac sa 16 metara okušao je Radivojević, ali je lopta završila pored gola. Odmah u sledećem napadu, posle kombinacije Markoskog i Odite u šesnaestercu gostiju, usledio je povratni pas za Pejovića, koji snažno šutira sa 16 metara, a Ristić bravurozno interveniše. U 59.minutu posle duela u Radivojevića i Crnomarkovića u kaznenom prostoru gostiju, vezni igrač plavo-belih pada, a sudija Brdar pokazuje da se igra nastavi. Sedam minuta kasnije, ponovo je Radivojević šutirao sa 16 metara, ovoga puta posle dodavanja Pejovića, međutim kao i u prethodnom pokušaju bio je neprecizan. Veliku priliku u 74.minutu imao je Janko Tumbasević, koji je dobio pas od Pejovića, ušao u kazneni prostori i šutirao sa 15 metara, a lopta završila pored leve stative. Gosti su bili u izglednoj prilici u 77.minutu, kada je golman Mladosti Rosić istrčao na ivicu šesnaesterca i u zadnjem momentu izbio loptu ispred usamljenog Haskića. U sledećem napadu posle kornera gostiju, sa ivice kaznenog prostora pokušao je Babić, ali je to bio lak plen za golmana naše mlade reprezentacije. Sjajnu priliku za postizanje gola imao je i Pavloviću 84.minutu, kada je posle centaršuta Pejovića sa leve strane, zahvatio loptu glavom na ivici peterca, a njegov šut završio pored stative. Minut kasnije, na današnjoj utakmici veomara spoloženi za igru Pejović, ovoga puta dubinskim pasom po zemlji upošljava Dimića, koji ulazi u kazneni prostor i šutira iz veoma izgledne situacija, ali nije bio dovoljno precizan. Kazna za propuštene prilike igrača Mladosti stigla je u 87.minutu, kada je Stanković veoma dobro centrirao iskosa sa leve strane, a najviši u skoku bio Haskić, koji glavom šalje loptu u mrežu za konačnih 0:1.

Zbog takmičarskih obaveza našeg nacionalnog tima, u prvenstvu Super lige Srbije sledi pauza do vikenda 20/21.oktobra. Tada će se odigrati utakmice 12.kola, a Mladost gostuje ekipi Voždovca.