Naslovna CZ-Mladost 29.09.18

Stadion: „Rajko Mitić”

Gledalaca: 6.227

Sudija: Aleksandar Vasić

Strelaci: Kafu u 50` iz jedanaesterca i Jovičić u 67` za Crvenu zvezdu, a Jevremović u 65` za Mladost

Žuti kartoni: Gobeljić(Crvena Zvezda), Pavlović (Mladost)

Crvena  zvezda: Borjan, Gobeljić, Degenek, Babić, Hajdin, Jovančić (od 60` Krstičić), Jovičić, Kafu (od 85` Čaušić), Ebisilio (od 60` Marin), Simić, Pavkov.

Mladost: Rosić, Andrić, Milošević, Sinđić, Pešić (od 74` Golubović), Pejović, Tumbasević, Markoski (od 55` Dimić), Pavlović, Jovanović L, Jevremović (od 85` Odita).

Fudbaleri Mladosti poraženi su na gostovanju protiv  Crvene zvezde rezultatom 1:2. Bila je to veoma tvrda i neizvesna utakmica u kojoj je domaćin iskiristio svoje šanse, za razliku od plavo-belih koji dobru igru nisu pretvorili u bodove.

Šef stručnog štaba plavo-belih Nenad Milovanović, napravio je odličnu taktiku protiv favorizovanog protivnika i malo sreće i koncentracije u odsudnim momentima, nedostajalo je da se Mladost u Lučane vrati sa pozitivnim rezultatom. Cenu zgusnutog rasporeda odigravanja utakmica u prethodnih sedam dana, naš tim platio je u vidu izostanka sa ovog meča od strane Lekovića i Radivojevića, koji zbog povreda nisu mogli da istrče na teren.

Kako je to već postala praksa kluba i stručnog štaba, kada su u pitanju velike utakmice i ovog puta su mladi igrači koji čine budućnost Mladosti dobili priliku. Tri dvadesetdvogodišnjaka branila su boje kluba na ovoj utakmici. Pored standardnog Rosića, igrali su još Golubović i Jevremović, koji je imao najlepši mogući debi, jer se evro-golom upisao u listu strelaca.

Utakmica je počela minutom ćutanja kako bi se odala počast Božidaru Ceroviću, potpredsedniku Upravnog odbora FK Crvena zvezda.

Plavo-beli su znatno bolje ušli u meč i stvorili nekoliko izglednih prilika.Najpre je u 7.minutu Jevremović dobio loptu iskosa sa leve strane, ušao u kazneni prostor i šutirao, a Borjan bio na pravom mestu. Četiri minuta kasnije, Pejović je izveo korner sa leve strane, a najviši u skoku bio je Tumbasević, čiji udarac glavom završava pored stative. U 17.minutu Mladost je izvela sjajan napad, Lazar Jovanović je odlično centrirao iskosa sa leve strane, a loptu je na volej dočekao Markoski, šutirao je sa 16 metara, međutim njegov udarac odlazi za malo pored gola. Do kraja poluvremena domaći su pripretili preko Hajdina i Ebisilija dva puta, ali Rosić je bio siguran.

Odmah na početku drugod dela igre, posle malo čudne sudijske dluke, domaćin je sa bele tačke došao u vođstvo. U 50.minutu posle skok duela Pavlovića i Hajdina, pao je levi bek Zvezde, a sudija je dosudio najstrožu kaznu. Penal je izveo Kafu, Rosić je bio na pravoj strani, ali je lopta završila u mreži. Odmah na početku drugod dela igre, posle malo čudne sudijske dluke, domaćin je sa bele tačke došao u vođstvo. U 50.minutu posle skok duela Pavlovića i Hajdina, pao je levi bek Zvezde, a sudija je dosudio najstrožu kaznu. Penal je izveo Kafu, Rosić je bio na pravoj strani, ali je lopta završila u mreži. Međutim, igrači Mladosti nisu klonuli posle primljenog gola, već su krenuli ka golu protivnika i pokušali da dođu do izjednačenja. Pejović je u 57.minutu osvojio loptu na polovini protivnika, poneo je nekoliko koraka, a onda snažno šutirao, ali je njegov udarac završilo pored gola. Sedam minuta kasnije, Lazar Jovanović je istrčao po desnoj strani i šutirao gotovo iz mrtvog ugla, međutim nije bio dovoljno precizan. Odmah u narednom napadu plavo-beli su došli do izjednačenja. Pavlović je prihvatio loptu na protivničkoj polovini, poneo je nekoliko koraka, a zatim u kaznenom prostoru proigrao Jevremovića, koji silovito šutira iskosa sa leve strane sa jedanaest metara udaljenosti i postiže evro-gol. U 68.minutu Zvezda je opet povela. Centrirao je Simić iz kornera, loptu je odbila odbrana Mladosti, ali je prihvata Branko Jovičić i sa 22 metra, neodbranljivo šutira za konačnih 2:1. U poslednjih 20 minuta meča i jedan i drugi tim pokušavali su da dođu do pogotka, Nenad Milovanović je uveo napadače Golubovića i Oditu, ali do promene rezultata nije došlo.

U narednom 11.kolu Super lige Srbije, Mladost na svom terenu dočekuje ekipu Radničkog iz Niša.