Strelci: Janko Tumbasević u 71.minutu

Žuti kartoni: Andrić, Milošević, Radivojević, Markoski(Mladost), Ćuković, Krasić(Proleter)

Mladost: Rosić, Andrić, Milošević, Sinđić, Leković(od 46`Jovanović P), Pejović, Tumbasević, Pavlović(od 46`Markoski), Radivojević, Golubović (od 89`Odita) i Jovanović L.

Peoleter: Vesić, Tanasin, Andrejević, Lambulić, Ćuković, Bukorac, Vukobratović(od 73`Stamenić), Čolović, Krasić(od 70`Plavšić), Čović i Mirosavljev(od 60`Vujaklija).

Fudbaleri Mladosti savladali su veoma kvalitetnu ekipu Proletera iz Novog Sada rezultatom 1:0, u okviru 9.kola Super lige Srbije. Obistinile su se prognoze i očekivanja stručnog štaba plavo-belih da će ova utakmica biti teška i neugodna, jer ekipa Proletera u ovom takmičenju pruža znatno bolje partije, u odnosu na svoj bodovni saldo.

Strelac jedinog gola na ovom meču bio je Janko Tumbasević u  71.minutu, posle kornera sa leve strane koji je izveo Aleksandar Pejović.

Mladost je krenula agresivno od samog starta, a prvu veliku priliku njeni fudbaleri napravili su u 13.minutu. Loptu je na desnoj strani blizu korner zastavice prihvatio Lazar Jovanović i potom centrirao na prvu stativu u visini peterca, a tamo je najviši u skoku bio Pavlović, čiji udarac glavom, krajnjim naporom zaustavlja golman gostiju. Šest minuta kasnije najbolju priliku za Proleter u ovom delu igre imao je Mirosavljev, koji se posle ubačene lopte u kazneni prostor Mladosti i velike konfuzije domaćih igrača, najbolje snašao i uputio udarac koji pogađa stativu. Sredinom prvog dela igre, Lazar jovanović dobio loptu od Radivojevića, a potom sjajno prošao po desnoj strani i kada su svi očekivali centaršut, on je lukavo uputio udarac ka golu, a Vesić krajnjim naporom loptu boksuje u polje. Isti igrač imao je priliku u 35.minutu da postigne pogodak. Ponovo je asistent bio Radivojević, a Lazar Jovanović slabo reaguje i izgledna prilika sa deset metara udaljenosti odlazi u nepovrat. U nastavku ove akcije sa ivice kaznenog prostora šutirao je Tumbasević, a lopta završila preko gola. Do kraja poluvremena gosti su imali priliku preko Čovića, koji je posle kornera, veoma loše reagovao u kaznenom prostoru domaćih i praktično dodao loptu Rosiću, dok su sa druge strane domaći dva puta pokušali preko Radivojevića, ali je Vasić bio siguran.

U drugom delu igre plavo-beli su još više dominirali na terenu što je krunisano i pobedonosnim glom. Najpre je Pejović usamljen šutirao sa 16 metara, a lopta završila pored gola. Potom je Milošević, posle kornera sa leve strane neometan uputio udarac glavom, međutim lopta je prohujala preko prečke. U 70.minutu posle velike gužve u šesnaestercu domaćih lopta se nespretno odbila od Miloševića, a Rosić je maestralnom reakcijom usmeo da sačuva svoju mrežu. Samo minut kasnije Mladost je došla do pobedonosnog pogotka. Pejović je izveo korner sa leve strane, a Tumbasević sa sedam metara udaljenosti neodbranjljivo, šalje loptu u mrežu. U poslednjih 20 minuta igre, bez obzira na vođstvo, Mladost je i dalje napadala i stvarala prilike, dok su i gosti nešto agilnije agilnije krenuli ka golu Rosića. U 74.minutu Radivojević je uputio udarac sa 20 metara, a lopta završila u naručju Vesića. Gosti su potom u dva navrata pokušali preko Vujaklije, ali je Rosić dokazao da njegov status mladog reprezentativca nije slučajan. Veliku priliku plavo-beli imali su u 83.minutu kada je Lazar Jovanović usamljen sa deset metara uputio udarac, a Vesić odlično intervenisao, potom na loptu natrčava Pejović, ali i njegov udarac zaustavlja golman gostiju. U završnim minutima meča Mladost je imala nekoliko prilika da postigne pogodak, ali u samoj završnici akcija nije bilo dovljno koncentracije kod Radivojevića i Lazara Jovanovića, pa se meč završio minimalnom pobedom domaćeg tima.

Utakmicom protiv Proletera fudbaleri Mladost započeli su tešku seriju u kojoj će za samo sedam dana odigrati tri utakmice. U sredu u 1/16 finala Kupa Srbije, plavo-beli će ponovo igrati protiv Proletera, ali ovoga puta u Novom Sadu, a naredne subote u Beogradu protiv Crvene zvezde u okviru 10.kola Super lige.