Strelci: Pejović u 27`(P) za Mladost, a Gavrić u 19` i Obrovac u 81` za Mačvu

Žuti kartoni: Odita, Jovanović P, Sinđić(Mladost), Jovanović , Puletić(Mačva)

Mladost: Rosić, Andrić, Milošević, Sinđić, Jovanović P(od 87`Golubović), Pejović, Tumbasević, Pavlović(od 87`Markoski), Odita(od 75`Dimić), Radivojević i Jovanović L.

Mačva: Puletić, Pejović, Ivić, Jovanović, Marić, Obrovac(od 90`Jevtić), Gavrić, Šušnjar(od 90`Marković), Ristivojević, Gemović(od 90`Babić) i Lazarević.

U premijernom meču 7.kola Super lige Srbije fudbaleri Mladosti poraženi su na svom terenu, pobedu je slavila ekipa Mačve, rezultatom 2:1. Bila je to utakmica u kojoj su plavo-beli u potpunosti imali posed lopte i stvarali šanse, dok se gost grčevito branio i pokušavao kontranapadima i udarcima iz daljine da postigne pogodak. Uprao, zahvaljujući nedostatku sreće i kncentracije kod domaćih fudbalera  i izuzetnoj preciznosti fudbalera Mačve, ova taktika je urodila plodom i gosti su osvojili sva tri boda. Centralna figura meča svakako je golman crveno-crnih Puletić, koji je neverovatnim odbranama uspeo da sačuva svoju mrežu.

Jedini gol za Mladost postigao je Pejović iz jedanaesterca u 27.minutu, pošto je prethodno u kaznenom prostoru gostiju srušen Lazar Jovanović. Dok su gosti oba gola postigli gotovo na identičan način, iz daljine i izuzetno preciznim udarciima. U listu strelaca upisali su se Gavrić u 19.minutu i Obrovac u 81.minutu.

Utakmica protiv ekipe Mačve je svakako meč u kome su plavo-beli napravili najviše prilika od početka ove sezone, ali nedostatak sreće i izvanredni golman gostiju Puletić, doprineli su da ekipa iz Šapca osvoji sva tri boda. Od samog starta, Mladost je krenula silovito i agresivno ređale su se šanse domaćih i odbrane golmana gostiju, prilike su propuštali Tumbasevića, Pavlovića i Radivojevića dva puta, da bi posle prvog udarca na gol Mačva povela preko Gavrića. Osam minuta kasnije plavo-beli dolaze do izjednačenja, golom Pejovića iz penala. Posle izjednačenja tim Nenada Milovanovića i dalje nastavlja sa ofanzivnom igrom i stvaranjem prilika. Ipak, udarce Radivojevića, Odite, Sinđića i Pavlovića, golman Puletić je uspešno zaustavio, pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.

Drugi deo igre protekao je u sličnom tonu kao i prvi. Mladost je kontrolisala igru i stvarala šanse, dok su se gosti branili i nešto agilnije igrali ka naprend, nego u prvom poluvremenu. Ponovo je blistao golman Puletić, a plavo-beli nisu imali ni sreće, jer je Tumbasević pogodio stativu. Odmah na početku u 46.minutu Lazar Jovanović je uputio udarac sa ivice kaznenog prostora, a lopta završila preko gola. Pored udarca koji je završio na stativi, Tumbasević je još jednom sjajno šutirao, a Puletić odbio loptu u polje, na koju natrčava Dimić i sa svega nekoliko metara šalje je preko gola. U 81.minutu gosti dolaze u vođstvo posle preciznog udarca Obrovca sa ivice kaznenog prostora, ispostavilo se da je njegov gol bio dovoljan gostima za sva tri boda na ovom meču. Do kraja utakmice dogodile su se i dve sporne situacije, kada su igrači Mačve, posle centaršuteva Markoskog i Pejovića, igrali rukom u svom kaznenom prostoru, ali je sudija Grujić procenio da u oba slučaja nije bilo namere. Poslednju priliku Mladost je imala u nadoknadi vremena, kada se posle centaršuta Pejovića usamljen na petercu našao Dimić i u razmišljanju da li da loptu u prazan gol pošalje glavom ili nogom, izgubio korak i ona je otišla u golaut.

U prvenstvu Super lige Srbije sada sledi dvonedeljna pauza zbog reprezentativnih obaveza nacionalne selekcije. Naredno 8.kolo igra se za vikend 15/16.septembra, kada će plavo-beli biti gosti OFK Bačka.