Strelci: Odita u 63` i Radivojević u 70` za Mladost, a Stojković u 27` za Zemun

Žuti kartoni: Tumbasević, Markoski, Pavlović(Mladost), Murajama, Podunavac, Đalović(Zemun)

Mladost: Rosić, Andrić, Milošević, Sinđić, Pešić, Pejović, Tumbasević, Pavlović, Jovanović L (od 78` Markoski), Radivojević(od 90` Jovanović P) i Dimić(od 52` Odita).

Zemun: Milošević, Stanimirović, Cvetković, Vukadinović, Kukuličić(od 64` Podunavac), Bašanović, Murayama(od 52` Tošeski), Azemović, Marković, Stojković(od 72` Savić) i Đalović.

Fudbaleri Mladosti nastavili su niz dobrih rezultata iz prva četiri kola Super lige Srbije i na svom terenu savladali neugodnu ekipu Zemuna rezultatom 2:1.

Nenad Milovanović, na konferenciji za štampu posle meča, preneo je atmosferu iz svlačionice, da su igrači i stručni štab, ovu pobedu posvetili Milošu Šatari koji je zbog povrede u prethodnom kolu operisan i biće neko vreme odvojen od terena.

Plavo-beli su posle dužeg vrenmena savladali Zemun, koji su spletom raznih okolnosti poslednji put pobedili u superigaškoj konkurenciji u sezoni 2001/2002. Potom se nekoliko godina nisu sastajali, da bi u poslednjih sedam međusobnih mečeva Mladost bila bez pobede. Tako da je jedan od uloga u ovoj važnoj pobedi bilo i rušenje tradicije.

Navijači Mladosti na ovom meču imali su priliku da vide i povratak dva igrača, svoga tima, u punom sjaju. Obiora Odita je postigao pogodak i tako pokazao da se potpuno oporavio od preloma noge, koji je zadobio upravo u duelu ova dva tima u toku završnice prethodnog šampionata. Posle 16 godina u plavo-belom dresu, u zvaničnoj utakmici, ponovo je zaigrao Jovan Markoski, a kada je ušao u igru tokom drugog poluvremena nagrađen je velikim aplauzom.

Na samom početku utakmice Mladost je krenula ofanzivno i pokušala da postigne pogodak, međutim gosti su se uspešno branili i opasno pretili iz kontranapada. Upravo iz jedne takve akcije Zemun je u 27.minutu došao u vođstvo. Murajama je proigrao Vukadinovića, a ovaj centaršutem u peterac pronaša Stojkovića, koji dovodi svoj tim u vođstvo. U drugom delu igre plavo-beli su bili znatno efikasniji i u potpunosti preokrenuli rezultat. U 63.minutu domaći tim je poravnao rezultat. Tumbasević je proigrao Pejovića koji snažno šutira sa 20 metara, a golman domaćih Milošević, za kratko odbija loptu na koju natrčava Andrić, čiji udarac ponovo odbija golman gostiju, a onda lopta dolazi do Odite koji je šalje pod prečku. Sedam minuta kasnije Mladost dolazi do potpunog preokreta. Andrić je sa polovine terena uputio precizan pas ka Tumbaseviću, koji odmah proigrava Radivojevića, koji pravom majstorijom prelazi nekoliko čuivara i sa deset metara šalje precizan udarac u nebranjeni deo mreže.

Narednu utakmicu u okviru 6.kola Super lige Srbije Mladost igra u Beogradu protiv ekipe Rada.