Strelci: Mihajlović u 36`, Eze u 66` i 87`

Žuti kartoni: Milošević B, Šatara, Tumbasević(Mladost), Lakićević, Arsić(Vojvodina)

Mladost: Rosić, Milošević B, Milošević I, Šatara, Pešić, Tumbasević, Pavlović, Radivojević, Dimić(od 63`Odita), Trifunović(od 76`Badu), Jovanović P(od 51`Jovanović L).

Vojvodina: Rockov, Lakićević, Vukasović, Saničanin, Antić, Putinčanin, Jovančić, Arsić(od 88`Veselinović), Kalezić(od 63`Subotić), Eze, Mihajlović(od 70`Zličić).

U utakmici 27.kola Super lige Srbije, fudbaleri Mladosti doživeli su poraz na svom ternu od ekipe Vojvodine rezultatom 0:3. Bio je to duel u kome su oba tima želela tri boda, kako bi se što više približila plej-ofu. Gosti iz Novog Sada bolje su se snašli i uspeli da zabeleže važnu pobedu.

Zbog žutih kartona oba tima nastupila su bez jednog prvotimca. U timu Mladosti nije bilo Aleksandra Pejovića, dok za Vojvodinu pravo nastupa nije imao Aleksandar Mesarović. Domaća publika imala je priliku u drugom delu igre da vidi i novo-staro lice u plavo-belom dresu, poslednje pojačanje Mladosti, Lazara Jovanovića.

Prvih pola sata igre proteklo je bez izrazitih prilika uz želju oba protivnika da nametnu svoj stil igre. U 31.minutu Eze je iskoristio smušenost u odbrani domaćih, osvojio loptu i uputio udarac sa sedam metara, međutim lopta je završila preko gola. Četiri minuta kasnije, još jedan kiks domaće odbrane iskoristio je Mihajlović, prihvatio loptu i uputio udarac sa osam metara, ali je Rosić uspeo da sačuva svoju mrežu. Već u sledećem napadu gosti su došli u vođstvo. Kalezić je prošao po desnoj strani i centrirao, a Mihajlović, na ivici peterca u padu, zahvatio volej i postigao pogodak. Samo minut kasnije plavo-beli su uzvratili preko Dimića. Radivojević je prihvatio loptu na 25 metara od gola i proigrao Trifunovića, koji na ivici kaznenog prostora prosleđuje loptu na stranu za Dimića, a ovaj šutira sa deset metara pravo u Rockova.

U drugom delu igre viđeno je više prilika nego u prvom, dva gola i dve sporne situacije. Najpre su pripretili gosti preko Arsića, koji sa deset metara šutira pored stative. Potom sledi period igre u kome je Mladost bila bolji rival i u razmaku od samo tri minuta stvorila tri izgledne prilike. U 54.minutu Pavlović je izveo korner sa desne strane, a Šatara bio najviši u skoku, njegov udarac Rockov za kratko odbija, lopta ponovo dolazi do štopera Mladosti koji šutira, a Rockov je opet siguran. Minut kasnije po desnoj strani prošao je Lazar Jovanović  i centrirao na peterac, odakle je Trifunović pokušao glavom, a lopta završila preko gola. U sledećem napadu, preslikana situacija kao u prethodnom. Ovoga puta centrirao je Radivojević, glavom pokušao Trifunović, a lopta završila pored stative. U 60.minutu gosti su istrčali odličnu kontru, a udarac Arsića sa deset metara, Rosić odbija u korner. Pet minuta kasnije dogodila se prva sporna situacija u kaznenom prostoru gostiju. Radivojević je izveo korner sa leve strane, a Vukasović loptu odigrao rukom, ipak procena arbitra bila je da namera nije postojala. Već u narednom minutu odličan kontranapad istrčali su igrači Vojvodine, Mihajlović je proigrao Ezea, koji postiže prvi od dva svoja gola na ovoj utakmici. Usledio je period igre od desetak minuta bez izrazitih prilika, a onda je Zličić pokušao sa distance u 76.minutu, a Rosić odbio loptu u korner. Igrao se 78.minut, Tumbasević je centrirao iskosa sa desne strane, a Pavlović sa ivice peterca zahvatio "makazice", ali je za malo bio neprecizan. U 82.minutu Lazar Jovanović je sjajno prošao po desnoj strani i centrirao na penaltik, gde volej zahvata Odita, a Rockov zaustavlja ovaj udarac i loptu odbija istom igraču, iskusni napadač ponovo upućuje udarac ka golu protivnika, a Lakićević se baca i blokira njegov udarac. Lopta je polako dosla u ruke Rockova, a igrači Mladosti su uzaludno reklamirali igranje rukom od strane igrača gostujuće ekipe. Još jednu grešku odbrane domaćih iskoristili su gostujući fudbaleri u 87.minutu, pa je posle dodavanja Arsića, Eze postavio konačan rezultat na ovoj utakmici.

Žestok ritam u kome se nalaze fudbaleri Mladosti gde će u periodu od 15 dana odigrati 5 utakmica, ne dozvoljava da se previše razmišlja o prethodnoj utakmici, jer je sledeća već za tri dana. Voljom žreba, u četvrtfinalu Kupa Srbije, ova dva tima sastaće se ponovo u sredu, ovoga puta u Novom Sadau.

U prilogu pogledajte fotografije najzanimljivijih detalja sa ove utakmice.