Strelci: Dimić u 23` i Radivojević u 87`

Žuti kartoni: Šatara, Pejović(Mladost)

Mladost: Rosić, Milošević B, Pešić, Šatara, Milošević I, Pejović, Jovanović(od 89`Trifunović), Tumbasević, Pavlović, Dimić(od 73`Odita) i Radivojević(od 90`Lazić).

Spartak ŽK: Ostojić, Jočić, Ćalasan, Kerkez, Vukčević(od 46`Milošević), Stojković, Đuričin, Savković, Šimura(od 46`Glavčić), Nikolić i Čečarić(od 71`Dieng).

U utakmici 25.kola Super lige Srbije, fudbaleri Mladosti savladali su ekipu Spartaka Ždrepčeva krv, rezultatom 2:0. Ekipe iz Lučana i Subotice u ovaj duel ušle su posle dva startna poraza u prolećnom delu prvenstva, pa je pobeda bila imperativ za oba tima. Međutim, Mladost je bila značajno bolji rival na ovom meču i zasluženo slavila pobedu. Plavo-beli imali su veliki broj prilika, a svoje su iskoristili Dimić i Radivojević i doneli domaćinu sigurnu pobedu.

Odmah na početku utakmice Mladost je u potpunosti preuzela terensku inicijativu i imala kontrolu igre, dok su se gosti branili i pokušavalai da brzim kontranapadima ugroze gol protivnika. U 5.minutu Bogdan Milošević ubacio je loptu u kazneni prostor gostiju, po zemlji iskosa sa desne strane, na nju natrčava Jovanović i šutira, a Ostojić zaustavlja njegov udarac. Zatim su Dimić i Tumbasević pokušali udarcima iz kaznenog prostora, ali je gusta odbrana gostiju oba puta uspela da izblokira te pokušaje. Igrao se 10.minut Dimić je prihvatio loptu na levoj strani, oslobodio se svog čuvara i kada su svi očekivali centaršut, on je lukavo uputio udarac ka golu, a lopta završila sa spoljne strane mreže gola gostiju. Devet minuta kasnije Tumbasević je na desnoj strani prihvatio loptu ušao u kazneni prostor i centrirao po zemlji na drugu stativu, gde je Dimić sa dva metra udaljenosti uputio udarac, a na gol liniji našao se Kerkez i sačuvao mrežu Spartaka. Posle nekoliko propuštenih prilika, u 21.minutu Dimić je uspeo da postigne pogodak i dovede svoj tim u vođstvo. Radivojević je prihvatio loptu na polovini terena, ušao u protivničko polje, a zatim proigrao u prostor Dimića koji ulazi u šesnaesterac i vara Ostojića. Na putu lopte ka golu našao se i Jovanović, koji je potvrdio pogodak, ipak čini se da je ona već prešla gol liniju. Svoju prvu pravu priliku iz kontranapada, gosti su imali u 28.minutu kada je Savković šutirao sa 16 metara, a Rosić odlično intervenisao i odbio loptu u polje. Igrao se 30.minut, Pavlović je izveo korner sa desne strane, a Ivan Milošević bio najviši u skoku, čiji je udarac glavom sa ivice peterca završio pored stative. Tri minuta kasnije, Bogdan Milošević prihvatio je loptu na svojoj polovini, a zatim je izneo do protivničke i proigrao Jovanovića, koji iskosa sa desne strane, sa ivice kaznenog prostora centrira na peterac, gde se najbolje snašao Pavlović, čiji udarac bravuroznom intervencijom zaustavlja Ostojić. Poslednju priliku u prvom delu igre imao je Đuričin, koji se oslobodio svog čuvara i šutirao, a Rosić odbio loptu u korner.

Početkom drugog poluvremena, u prvih pet minuta, gosti su pokušali da uspostave terensku ravnotežu, kada su pripretili preko Đuričina i Čečarića, ipak Rosić je bio veoma siguran, pa promene rezultata nije bilo. Potom plavo-beli u potpunosti preuzimaju dešavanja na terenu u svoje ruke i kontrolišu utakmicu do kraja. Najpre su pokušalii Dimić i Radivojević, ali nisu bili dovoljno koncentrisani u završnici. Veliku priliku 61.minutu imao je Dimić. Tumbasević je započeo akciju na protivničkoj polovini, a onda na levoj strani proigrao Radivojevića, koji centrira u kazneni prostor, gde je najviši u skoku Dimić, čiji udarac glavom sa ivice peterca sjajnom paradom zaustavlja Ostojić. U istom minutu posle kornera sa desne strane Tumbasević je pokušao glavom sa osam metar, ali je Ostojić još jednom bio na mestu. Samo dva minuta kasnije Bogdan Milošević je centrirao, a Šatara usamljen sa ivice peterca šalje loptu pored gola. U periodu od 64. do 66.minuta Jovanović je imao dve prilike za postizanje gola. Najpre je uputio udarac sa ivice šesnaesterca, koji je zaustavio golman gostiju, a zatim je pokušao glavom sa 7 metara, ali je bio neprecizan. U 86.minutu Pavlović je izveo korner sa desne strane, a najviši u skoku bio je Šatara čiji udarac ovoga puta završava preko gola. U sledećem minutu Mladost je udvostručila svoju prednost. Akciju je započeo Pavlović, a zatim proigrao Jovanovića, koji odmah prosleđuje pas ka Bogdanu Miloševiću, a ovaj dolazi do ivice kaznenog prostora i potom proigrava Radivojevića, koji se oslobađa dvojice čuvara i postiže pogodak. Poslednju priliku na utakmici imao je Pavlović, čiji je šut sa 15 metara završio preko gola.

Mladost je osvojila veoma značajna tri boda koja će ekipi svakako uliti dodatno samopouzdanje pred naredna iskušenja u prvenstvu i Kupu, gde će u narednih 15 dana, računajući i ovaj meč, odigrati pet utakmica u ritmu sreda-subota. Naredni susret plavo-beli igraju u sredu 07.marta u Beogradu protiv ekipe Voždovca u okviru 26.kola Super lige Srbije.