Naslovna Mladost-Torpedo 09.02.18

Antalija

Gledalaca: 100

Sudija: Igor Fedotov (Rusija)

Strelci: Radivojević u 83` iz jedanaesterca za Mladost, a Karpovič u 6` za Torpedo

Mladost: Rosić, Jovanović P, Milošević I, Šatara, pešić, Pejović, Tumbasević, Pavlović, Radivojević, Trifunović i Dimić. Igrali su još: Golubović, Lazić i Badu.

Torpedo: Busma, Klimovič, Kotlerov, Karpovič, Afi, Šrerba, Babicev, Klimovič, Aleksijevič, Jusuf i Dolgov. Igrali su još: Sićor, Bjeloja, Konovalov i Kančevoj.

U poslednjoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Antaliji, fudbaleri Mladosti odigrali su nerešeno 1:1, protiv beloruskog superligaša Torpedo Balaz.

Torpedo je poveo na samom početku utakmice, već u 6.minutu. Karpovič je iskoristio precizan centaršut Dolgova i doveo svoju ekipu u vođstvo. Plavo-beli nisu klonuli posle primljenog gola, već su kontrolisali igru i bili bolji rival na terenu, ali na pauzu se otišlo sa golom prednosti za beloruski tim.

Isti odnos snaga nastavljen je i u drugom poluvremenu,  Mladost je napadala i stvarala šanse, ali nije uspevala da postigne pogodak. Najbolje prilike u tom delu igre imali su Golubović i Radivojević, ipak nisu bili koncentrisani u odsudnim momentima. U 83.minutu Aleksijevič je u kaznenom prostoru srušio Badua, a sudija opravdano dosudio najstrožu kaznu. Radivojević je bio siguran izvođač i poravnao rezultat.

Plavo-bele očekuje povratak u Lučane, gde će boraviti narednih sedam dana do početka prolećnog dela prvenstva, kada im u goste dolazi Partizan.

U prilogu pogledajte fotografije sa ove utakmice.