Strelci: Bojović u 4`, 55`(p) i 88`(p) za Mladost, a Šljivić u 27`(p) i 77`(p) za Napredak

Žuti kartoni: Krznarić, Milosavljević, Ivan Milošević i Bojović(Mladost), a Alivodić, Markoski, Urošević, Ndiaye, Kasalica, Eskić, Šljivić(Napredak)

Mladost: Krznarić, Bogdan Milošević, Andrić, Šatara, Ivan Milošević(od 84`Saničanin), Pejović, Milosavljević, Radivojević(od 90`Tumbasević), Nenad Gavrić, Bojović i Odita(od 81`Jovanović).

Napredak: Petrović, Urošević, Projić, Tubić(od 36`Sekidika), Simonović, Markoski(od 55`Kasalica), Šljivić, Eskić, Alivodić(od 73`Gobeljić), Vukanović, Ndiaye.

Datum 17.maj 2017.godine, ostaće upisan zlatnim slovima u 65 godina dugoj istoriji FK Mladost iz Lučana. Plavo-beli su pobedom od 3:2 nad ekipom Napretka iz Kruševca, kolo pre kraja prvenstva, ostvarili istorijski uspeh plasmanom na 4.mesto na tabeli Super lige Srbije. Pored toga što je to najbolji plasman u istoriji kluba, 4.mesto obezbeđuje i učešće u Kvalifikacijama za ligu UEFA u narednoj sezoni.

Igrački, meč je obeležio Milan Bojović koji je postigao sva tri gola za svoju ekipu. Večerašnji susret obeležili su i navijači Mladosti koji su u velikom broju došli da podrže svoj tim i ujedno, na tribinama, naprave mini proslavu povodom 65 godina postojanja kluba iz Lučana. Svaki gledalac koji je došao na stadion, dobio je kao poklon od strane kluba šal, kačket i majicu, tako da je cela tribina imala jedinstven izgled, u plavo-beloj boji.

Fudbaleri Mladosti krenuli su furiozno na početku meča i već u 4.minutu došli u vođstvo. Tubić je srušio Radivojevića na ivici kaznenog prostora, a Bojović sjajno izveo slobodan udarac i postigao evro-gol, za prednost od 1:0. U tom periodu igre odlične šanse imali su Odita i Bogdan Milošević dva puta, ali je nedostajalo više koncentracije u završnici. U 27.minutu hladan tuš za sve navijače Mladosti, Napredak je izjednačio rezultat. Vukanović je pobegao odbrani domaćih, Krznarić ga srušio u šesnaestercu, a sudija Nikolić dosudio najstrožu kaznu. Šljivić je bio siguran izvođač penala za 1:1, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Važnost utakmice i želja za pobedom koja je bila imperativ za obe ekipe, uticala je da se gotovo celo drugo poluvreme igra sa "spuštenim gardom" na obe strane. Posle slobodnog udarca koji je izveo Milosavljević, u kaznenom prostoru Simonović ruši Ivana Miloševića, a Nikolić dosuđuje jedanaesterac. Bojović je bio siguran i u 55.minutu doveo svoj tim vođstvo od 2:1. Ponovo su plavo-beli imali posle postignutog gola nekoliko prilika da rezultatski reše meč, ali i ovoga puta nedostajalo je više koncentracije u završnici akcija. Najbolje prilike imali su Radivojević u 62. i Odita u 75.minutu, ali njihovi udarci završili su pored gola. Preslikano kao u prvom poluvremenu, posle neiskorištenih šansi sledi kazna. Igrao se 77.minut, posle "glavometa" na polovini domaćih, Ndiaye se našao sam ispred Krznarića koji ga ruši, a sudija još jednom dosuđuje najstrožu kaznu. Šljivić je ponovo bio precizan i poravnao rezultat. Bitan momenat za samu završnicui utakmice, bio je u 81.minutu kada je šef stručnog štaba plavo-belih Nenad Milovanović, na teren uveo nedovoljno oporavljenog Sašu Jovanovića. Nekoliko minuta posle ulaska u igru, upravo je Jovanović srušen u u šesnaestercu gostiju. Milosavljević je uputio lob-pas ka brzonogom krilnom napadaču svoga tima, a u nedostatku boljih rešenja Ndiaye ga ruši. Bojović je siguran realizator jedanaesterca, što je bilo dovoljno za konačnih 3:2.

Po završetku utakmice usledilo je veliko slavlje na terenu i na tribinama, fudbaleri Mladosti su svoju radost podelili sa vernim navijačima i zajedno proslavili istorijski uspeh kluba. Večerašnjoj utakmici svoj pečat dala je i navijačka grupa "Uranijum boys", koja je na ovom susretu obeležila 15 godina svoga postojanja.

Narednu utakmicu u okviru 37.kola Super lige Srbije, fudbaleri Mladosti igraju u Beogradu u nedelju 21.maj, protiv ekipe Partizana. Susret počinje u 18,30 časova.

U prilogu pogledajte fotografije sa utakmice između Mladosti i Napretka.