Strelci: Saničanin u 29`, Golubović u 50` i 69` za Mladost, a Arsić u 19` i 82` za Radnički

Žuti kartoni: Milošević B, Andrić, Tumbasević(Mladost), Živković(Radnički)

Mladost: Rosić, Milošević I, Šatara, Saničanin, Andrić, Pejović, Tumbasević, Milošević B, Simić(od 73`Pavlović), Radivojević(od 90`Nebojša Gavrić), Zvrko(od 46`Golubović).

Radnički:Zogović, Petrović, Stanković, Živković M, Perendija, Tomić, Popara, Arsić, Noma(od 57`Apostolović), Kojić(od 74`Jovanović), Travančić(od 46`Živković D).

U vemom zanimljivoj utakmici, koja je odigrana po kišnom vrenenu, fudbaleri Mladosti uspeli su da savladaju ekipu Radničkog rezultatom 3:2.

Velike kadrovske probleme pred ovaj meč imao je šef stručnog štaba plavo-belih Nenad Milovanović, koji na ovom susretu nije mogao da računa na čak sedmoricu igrača: Krznarića, Jovanovića, Oditu, Milosavljevića, Bojovića, Protića i Pešića. Sa druge strane u timu Milana Rastavca nije bilo Volkova, Mrkića i Stojanovića.

Bez obzira na kadrovske probleme, Mladost je nastupila u sastavu koji je kombinacija "mladosti i iskustva" i ti igrači su dali sve od sebe ostvarivši veoma značajnu pobedu. Kao i u nekim od prethodnih utakmica, oni od kojih se očekuje da budu budućnost kluba, na ovom meču dobili su priliku i u potpunosti opravdali poverenje. Od početka utakmice na terenu su bila četiri dvadesetjednogodišnjaka, Rosić, Šatara, Saničanin i Zvrko, dok im se na početku drugog poluvremena pridružio i peti, danas dvostruki strelac Golubović.

Na početku utakmice Mladost je pripretila udarcima sa 20 metara, u 12.minutu preko Zvrka i u 14.minutu preko Andrića, ali promene rezultata nije bilo. Uzvratio je Tomić u 15.minutu, a njegov udarac završio je pored gola. Igrao se 19.minut kada su gosti došli u vođstvo. Živković je sa centra terena uputio dubinski pas ka Arisiću koji se nalazio blizu kaznenog prostora Mladosti, iskosa sa desne strane, oslobodio se svoga čuvara, ušao u šesnaesterac i sa deset metara udaljenosti savladao Rosića. Ovaj gol kao da je pokrenuo domaće igrače, koji su značajno podigli nivo igre i zaigrali još ofanzivnije. Tri minuta posle primljenog gola veliku priliku za domaće imao je Simić, koji je posle akcije Bogdana Miloševića i Andrića, prihvatio loptu na ivici peterca i šutirao preko gola. U 29.minutu Mladost je stigla do izjednačenja. Slobodan udarac iskosa sa leve strane izveo je Pejović, lopta je upućena na drugu stativu, gde je najviši u skoku bio Saničanin i udarcem glavom savladao Zogovića. Četiri minuta kasnije, Pejović je izneo lopdu od svoje polovine do kaznenog prostora gostiju i proigrao Radivojevića, čiji je šut sa 16 metara završio preko gola. Do kraja poluvremena plavo-beli su imali još jednu veliku priliku. Igrao se 42.minut, Zvrko je kombinovao sa Bogdanom Miloševićem, a ovaj sa loptom došao na 20 metara od gola protivnika i uposlio Radivojevića, koji centrira na drugu stativu, gde Andrić sa ivice peterca loptu šalje preko gola.

Odmah na početku drugog poluvrmena, već u 50.minutu Mladost dolazi u vođstvo. Na sredini terena su kombinovali Simić i Pejović, a onda je lovonogi vezista domaćih uputio dubinski pas na desnu stranu ka Bogdanu Miloševiću, koji prihvata loptu i sa ivice šesnaesterca centrira oštro po zemljia, a na ivici peterca Golubović odlično reaguje i postiže pogodak. Pet minuta kasnije, Andrić prekida napad gostiju, prihvata loptu i "nosi" je do polovine dela terena koja pripada Radničkom, zatim upošljava Simića koji oštaro šutira 20 metara, a Zogović boksuje loptu u polje. Na drugoj strani gosti su pokušali preko Popare, ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora završio preko gola. Još jednom svoj udarac iz daljine okušao je je i Radivojević, ipak i ovoga puta bio je neprecizan. U 67.minutu Golubović se našao u samom uglu terena na protivničkoj polovini u blizini korner zastavice, uspeo da se oslobodi dvojice čuvara, uće u kazneni prostor i šutira iskosa sa desne strane, ali lopta zamalo odlazi pored gola. Dva minuta kasnije Mladost postiže i treći pogodak na utakmici, bila je to akcija u kojoj je učestvovalo gotovo pola tima plavo-belih. Tumbasević je na svojoj polovini terena presekao napad protivnika i loptu preneo u deo terena koji pripada gostima, zatim je predao Pejoviću, a on odmah na prvu kombinuje sa Radivojevićem, levonogi vezista na desnoj strani pronalaz Andrića, koji centrira u sredinu, gde je ponovo najsnalažljiviju Golubović za svoj drugi pogodak na utakmici. Bio je ovo period igre u kome je Mladost dominirala i pored postignutog pogotka imala nekoliko izglednih šansi. U 72.minutu ispred kaznenog prostora gostiju kombinovali su Golubović i Radivojević, a onda je lopta stigla do Pejovića koji ulazi u šesnaesterac i centrira po zemlji, u petercu gostiju nalazi ce Andrić čiji udarac nogom zaustavlja Zogović. Slična situacija se dogodila i dva minuta kasnije kada je posle kornera koji je izveo Milosavljkević sa leve strane, na drugoj stativi bio sam Saničanin, koji je sa ivice peterca zahvatio volej i kada su navijači domaćih već videli loptu u mreži, požrtvovano se bacio Stanković i sprečio siguran pogodak. Poslednjih deset minuta gosti su krenuli na sve ili nista, ipak osim počasnog pogotka ništa ozbiljnije nisu uspeli da urade. Sa druge strane Mladost je organizovanom igrom osujetila pokušaje gostiju i veoma ozbiljno pretila iz kontranapada. U 82.minutu Arsić je odlično izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane sa 20 metara udaljenosti i pogodio rašlje Rosićevog gola.

Mladost je, iako u dosta izmenjenom sastavu, ostvarila značajnu pobedu i veoma važna tri boda, što je trenutno stavlja na četvrto mesto na tabeli Super lige Srbije. U narednom kolu plavo-beli u lokalnom derbiju gostuju u Ivanjici, gde će igrati protiv ekipe Javora. Meč se igra u nedelju 23.aprila sa početkom u 19 časova.