Strelci: Milan Bojović u 51.minutu

Žuti kartoni: Amanović, Mitošević(Javor), Pejović(Mladost)

Javor: Đogatović, Terzić, Amanović, Karišik, Milović, Sević(od 87`Ilić), Mitošević(od 77`Milanović), Tomanović, Kristavao(od 55`Dišić), Tripković i Eliomar.

Mladost: Krznarić, Milošević B, Andrić, Milošević I, Šatara, Pejović, Milosavljević, Radivojević(od 89`Saničanin), Gavrić Nenad(od 83`Tumbasević), Bojović(od 86`Golubović) i Odita.

U veoma teškoj i neizvesnoj utakmici, kakvi lokalni derbiji uglavnom i bivaju, Mladost je savladala ekipu Javora u Ivanjici, rezultatom 1:0. Voljom sistema takmičenja, samo pre 21 dan, isti rivali odigrali su utakmicu, ali u Lučanima u kojoj su plavo-beli takođe slavili pobedu istovetnim rezultatom.

Strelac jedinog gola na utakmici bio je Milan Bojović u 51.minutu, koji je imao šansu da se upiše u listu strelaca i u prvom poluvremenu, ali je bio neprecizan sa bele tačke.

Šef stručnog štaba Mladosti Nenad Milovanović, ni na današnjoj utakmici, zbog povrede, nije mogao da računa na Sašu Jovanovića, dok u timu Srđana Vasiljevića, takođe zbog povreda, nije bilo Kikovića i Gafurova.

Mladost je svoju želju za pobedom pokazala na samom početku utakmice, već u prvom minutu. Milosavljević se oslobodio svog čuvara iskosa sa desne strane i petom vratio loptu do Gavrića, koji centrira u kazneni prostor, a Oditin udarac glavom, bravurom zaustavlja Đogatović. Domaći su uzvratili preko Eliomara, čiji je slobodan udarac sa 35 metara bio lak plen za Krznarića. Potom su usledile poluprilike Mitoševića sa jedne i Odite sa druge strane, ali u oba slučaja lopta je otišla visoko preko gola. Igrao se 22.minut kada su plavo-beli mogli do vođstva. Radivojević je imao loptu na centru, poveo je nekoliko koraka u polje protivnika, a zatim odigrao dupli pas sa Gavrićem i ušao u šesnaesterac Javora, gde ga ruši Milović, a sudija pokazuje na belu tačku. Bojović je bio neuspešan izvođač najstrože kazne, pa je rezultat ostao nepromenjen. Eliomar je još jednom imao priliku iz slobodnog udarca, ovoga puta, sa 20 metara, ali je sjajnom intervencijom Krznarić sačuvao svoju mrežu. Tri minuta kasnije Pejović je na protivničkoj polovini osvojio loptu i pasom po zemlji uposlio Gavrića, koji se nalazio u kaznenom prostoru, oslobodio se svog čuvara i uputio udarac sa dvanaest metara, a Đogatović ponovo pokazao svoj kvalitet. Još jednu priliku plavo-beli su imali na kraju poluvremena kada je Radivojević uputio udarac sa 20 metara, ali je i ovoga puta golman domaćih bio na visini zadatka.

Prvu ozbiljnu priliku u drugom poluvremenu, plavo-beli su pretvorili u pogodak. Radivojević je prihvatio loptu u na levoj strani, u delu terena koji pripada protivniku, zatim je promenio stranu terena i proigrao Ivana Miloševića, koji na ivici kaznenog prostora pronalazi Gavrića, a ovaj upućuje upotrebljiv centaršut po zemlji na peterac, tamo na loptu natrčava Bojović i sprovodi je u merežu. Tako je svoju bolju igru na terenu Mladost pretvorila u vođstvo u 51.minutu. Jedinu priliku u ovom delu igre domaći su imali preko Eliomara, koji je ponovo izveo udarac sa  25 metara, ali ovoga puta lopta je otišla preko gola. Mogao je bojović da se proslavi na današnjem meču, da je iskoristio sve prilike koje su mu se ukazale. Jednu takvu imao je u 63.minutu kada je posle proigravanja Gavrića, Bogdan Milošević je uputio upotrebljiv centaršut, a Bojovićev udarac glavom sa samo nekoliko metara završio je pored gola. Do kraja utakmice obe ekipe postigle su po jedan pogodak, ali su posle sudijskih odluka poništeni. Najpre je Radivojević sa samo nekoliko metara, posle udarca glavom, pogodio prečku, a na odbijenu loptu natrčao Odita i uputio je ka golu, na tom putu, pre ulaska u mrežu, ona je dokačila Gavrića, a sudije dosudile nedozvoljenu poziiciju. Na drugoj strani, posle slobodnog udarca koji je izveo Eliomar, Karišik je bio naj viši u skoku u kaznenom prostoru gostiju, ali se poslužio rukama, pa je i njegov pogodak poništen.

Veoma važna i zaslužena pobeda plavo-belih, koji su i posle ovoga kola ostali usamljeni na četvrtom mest na tabeli. Priliku da još više učvrste svoju poziciju imaće u subotu 29.aprila, kada od 19 časova na svom terenu dočekuju ekipu Voždovca, u okviru 32.kola plej-of grupe Super lige Srbije.