Rados Milovanović - slajd.787

Naslovna RDN-Mla 04.02.23

Stadion: Čair

Gledalaca: 500

Sudija: Nikola Radaković

Strelci: Pejović u 46` i Škrbić u 90+2` za Radnički, a Jojić u 40` za Mladost

Žuti kartoni: Škrbić (Radnički Niš), Leković, Baha, Žunić, Maksimović (Mladost)

Radnički Niš: Stevanović, Varga, Marjanović, Savić (od 46` Stojanović), Jamkam, Đurišić, Pejović (od 75` Mesarović), Cvetković (od 46` Marjanović S), Mićin, Belaković (od 90+4` Jovanović) i Petrov (od 75` Škrbić).

Mladost: Samčović, Ćirković, Masksimović, Žunić, Leković, Baha, Ješić (od 65` Marčić), Mirić, Jojić, Tomić (od 70` Udovičić) i Bojović.

Fudbaleri Mladosti doživeli su poraz na gostovanju u Nišu, Radnički je slavio pobedu rezultatom 2:1. Vodili su plavo-beli na poluvremenu prolećne premijere, ali je domaći tim, do kraja meča, u potpunosti preokrenuo rezultat. Prvu priliku na utakmici imao je Radnički u 20. minutu. Duel Ješića i Mićina na ivici kaznenog prostora, posle pregledavanja VAR tehnologije, sudija Radaković je ocenio kao start za jedanaesterac. Kazneni udarac izveo je Cvetković, a Samčović sjajno reagovao i zaustavio njegov šut. Plavo-beli su došli u vođstvo u 40. minutu meča. Mirić je na sredini terena oduzeo loptu Saviću i odmah krenuo u brz kontranapad, a potom sjajno centrirao do Bojovića čiji pokušaj Stevanović brani, ali na odbitak natrčava Jojić i postiže pogodak. Rezultat kojim se otišlo na odmor, Mladost je na žalost čuvala samo prvih 40 sekundi drugog poluvremena. Akcija bivših igrača Mladosti, Petrov je asistirao za Pejovića, koji poravnava rezultat. Ipak, samo sedam minuta kasnije, plavo-beli su propustili kolosalnu priliku za vođstvo. Mirić je još jednom oduzeo loptu na protivničkoj polovini, povukao kontru i ponovo imao ulogu asistenta, ka Bojoviću, ali se ovoga puta najbolji strelac Super lige okliznuo u trenutku kada je ispred sebe imao praznu mrežu i već viđen pogodak. Kada su svi na stadionu i pred malim ekranima očekivali da se utakmica završi bez pobednika, u drugom minutu nadoknade, posle korner koji je izveo Marjanović, i velike gužve u šesnaestercu, najspretniji bio je Škrbić i postavio konačan rezultat meča.

Pročitano 387 puta
Ocenite ovaj članak
(0 glasova)
Poslednji put izmenjeno petak, 10 februar 2023 13:38

Ostavi komentar

Proverite da li ste uneli sve potrebne informacije gde je naznačeno (*). HTML kod nije dozvoljen.