Sava Petrov novi je igrač Mladosti. U Lučane dolazi posle polusezone provedene u Olimpiji iz Ljubljane, ponikao je u školi beogradskog Partizana, a bio je član Teleoptika, Spartaka iz Subotice i belgijskih timoma Vesterlo i Lirs. Rođen je 1998. godine i igra na poziciji napadača.
Izuzetno sam zadovoljan što ću igrati u klubu kakav je Mladost. Veoma organizovana sredina, sa svim potrebnim uslovima za rad na najvišem nivou. Smatram da je ovo pravi korak u mojoj karijeri. Imamo dobru ekipu i očekujem da ćemo praviti odlične rezultate u predstojećoj polusezoni.
Sava Petrov je zadužio dres sa brojem 11 i odmah se pridružio ekipi, koja će od 19. januara boraviti u Antaliji u okviru druge faze priprema.