Kup Srbije 1/8 finala: Mladost-TSC 1:1 penalima 5:4

Gledalaca: 800

Sudija: Miloš Milanović

Strelci: Sinđić u 31’ za Mladost, a Galić u 74’ za TSC

Žuti kartoni: Suraka, Ristić (Mladost), Tumbasević (TSC)

Penal serija: 0:1 – Lukić, 1:1 – Ristić, 1:2 – Ponjević, 2:2 – Selenić, Svitić (Кnežević odbranio), 3:2 – Sekulić, 3:3 – Galić, 4:3 – Stojanović, 4:4 – Rovčanin, 5:4 – Sinđić.

Mladost: Кnežević, Ristić, Sinđić, Mićević, Pešić, Sekulić, Stojanović, Obrovac(od 83’Babić), Selenić, Suraka, i Tanko.

TSC: Jorgić, Balaž(od 46’ Lukić), Skopljak, Branković(od 63’ Svitić), Ponjević, Tomanović(od 46’ Tumbasević), Šinković, Babić, Rovčanin, Galić, i Duronjić.

Fudbaleri Mladosti posle boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali su ekipu TSC iz Bačke Topole rezultatom 5:4, u regularnom delu meča bilo nerešeno 1:1. Oba trenera na ovom meču izveli su kombinovane sastave, ali bez obzira na to viđena je veoma zanimljiva i dinamična utakmica, u kojoj je Mladost izborila plasman u četvrtfinale Kupa Srbije. Strelac gola za domaće bio je Sinđić u 31.minutu, dok je gol za goste postigao Galić u 74.minutu. U penal seriji, plavo-beli su imali svih pet uspešnih pokušaja, dok je mladi golman Damjan Knežević zaustavio udarac sa jedanaest metara igraču gostiju Svitiću. Ispostavilo se da je to bio ključan momenat u penal seriji, koju je okončao Uroš Sinđić, strlac gola za Mladost i u regullarnom delu utakmice.

Iskusni, Sinđić imao je i prvo ozbiljnu priliku na ovom meču, kada je u 30.minutu, posle centaršuta Selenića, bio najviši u skoku u kaznenom prostoru domaćih, a njegov udarac glavom pogodio prečku. Samo minut kasnije posle kornera koji je izveo Sekulić, domaći fudbaleri dobili su nekoliko vazdušnih duela i postigli pogodak. Najpre je na drugoj stativi Mićević loptu vratio u sredinu gde se nalazio Obrovac, koji je ponovo vraća na drugu stranu gde usamljeni Sinđić dovodi svoj tim u vođstvo. U samoj završnici prvog dela igre Ibrahim Tanko imao je izglednu priliku da udvostruči prednost svoga tima, ali je njegov udarac sa sedam metara iskosa sa desne strane, završio u spoljnom delu mreže. Najbolju priliku za goste u prvom poluvrmenu imao je Ponjević, čiji je udarac sa dvanaest metara zaustavio sigurni Knežević. U drugom delu igre gosti su krenuli ofanzivnije ka golu plavo-belih, kako bi došli do izjednačenja, dok je Mladost vrebala svoju priliku iz kontranapada. Nekoliko puta, nesostajalo je malo koncentracije u završnici da Tanko postane heroj ove utakmice, jer je u više navrata bio u situaciji da postigne pogodak za svoj tim. Ipak, kao kazna za propuštene prilike stigao je izjednačujući pogodak gostiju. Nakon velike gužve u kaznenom prostoru Mladosti, Duronjić je centrirao loptu po zemlji iskosa sa leve strane, a Galić bio na pravom mestu i sa samo nekoliko metara poslao je u mrežu. Pošto do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Junak penal serije bio je mladi golman plavo-belih Damjan Knežević, koji je zaustavio udarac Svitiću, što je ispostavilo se bilo dovoljno za pobedu Mladosti, odzirom da je svi pet izvođača penala u timu iz Lučana bilo izuzetno sigurno.