Strelci: Pejović u 11`(P) i 37`, Bojović u 57`, Pavlović u 67` i Ristić u 90`

Žuti kartoni: Žarković (OFK Bačka)

Mladost: Rosić, Jovanović P, Andrić, Leković, Pešić, Pejović, Tumbasević, Pavlović, Bojić(od 73`Ristić), Radivojević(od 76`Dimić) i Bojović(od 84`Tešić).

OFK Bačka: Zogović, Jovanović, Gojković, Žarković, Đurić, Žakula(od 64`Kostić), Pantić, Tomić(od 62`Marković), Radinović(od 79`Gordić), Makarić i Gavrić.,

Fudbaleri Mladosti savladali su ekipu OFK Bačka rezultatom 5:0 u utakmici 23.kola Super lige Srbije. Izabranici Nenada Milovanovića u potpunosti su dominirali tokom cele utakmice i mogli su postići još nekoliko pogodaka. Dvostruki strelac na meču bio je Aleksandar Pejović, a golove su još postigli Bojović, Pavlović i Ristić. Utakmica je odigrana u veoma specifičnim vremenskim uslovima, gde su se smenjivali snežna vejavica i sunčevi zraci.

Ni na ovom meču odbrana Mladosti nije bila kompletna, jer kapiten Ivna Milošević zbog žutih kartona nije mogao da nastupi, a ranije povređeni Miloš Šatara odlično trenira i od njega se očekuje da uskoro zaigra. Nenad Milovanović u drugom delu igre pružio je priliku i mlađim igračima, Ristiću koji je postigao svoj prvenac i Tešiću koji je prvi put debitovao u superligaškoj konkurenciji. Ono što raduje navijače Mladosti je činjenica da je svoj prvi pogodak posle povratka u Lučane postigao i centarfor Milan Bojović.

Potpunu terensku inicijativu plavo-beli su pretvorili u pogodak već u 11. minutu igre. Minut pre toga Bojić je sjajno uposlio Radivojevića, koga ruši štoper gostiju Žarković, a sudija opravdano pokazuje na belu tačku. Aleksandar Pejović je sigurno izveo udarac sa jedanaest metara i doveo svoj tim u vođstvo. Mladost je i dalje napadala i stvarala prilike, a u 37. minutu udvostručila je svoje vođstvo. Tumbasević je izveo aut i dodao do Bojića, koji kao kod prvog gola, pronalazi Radivojevića, a njega nepropisno zaustavlja odbrana gostiju, pa je sudija Široki bio primoran da ponovo pokaže na belu tačku. Najbolji strelac tima iz Lučana Aleksandar Pejović izveo je penal, koji je za kratko odbio Zogović, a levonogi vezista pritrčao i postigao svoj drugi pogodak na ovom meču.

Drugi deo igre nije se razlikovao od prvog, u njemu su viđena tri pogotka i potpuna dominacija domaćeg tima. U 57.minutu Pavlović je izveo korner sa desne strane, a najviši u skoku bio je Milan Bojović i sa ivice peterca, udarcem glavom postigao gol. Deset minuta kasnije, Vladimiri Radivojević, na sredini terena presekao je akciju gostiju i dubinskim pasom pronašao Bojovića, koji iskosa sa desne strane centrira loptu usredinu nakoju natrčava Pavlović i sa penaltika šalje je u rašlje Zogovićevog gola. U 86. minutu blizu postizanja pogotka bio je i Tumbasević, kojije posle centaršuta Pavlovića, sa deset metara snažno šutira, a lopta pogađa unutrašnji deo stative i paralelno sa gol linijom odlaziu polje. Tačku na ovaj meč stavio je Ristić koji je na isteku 90. minuta odlično reagovao na centaršut Pavlovića i preciznim udarcem po zemlji savladao Zogovića.

Narednu utakmicu u okviru 24.kola Super lige Srbije fudbaleri Mladosti igraj u Novom Sadu protiv ekipe Proletera.

NENAD MILOVANOVIĆ ZADOVOLJAN

Šef stručnog štaba plavo-belih Nenad Milovanović, bio je zadovoljan prikazanom igrom svoga tima:

Mislim da je Mladost odigrala jednu dobru utakmicu po veoma teškom terenu. Sneg je počeo da pada na početku utakmice, maltene teren je pobeleo. Nažalost, znate da smo u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva takođe imali problem kada je teren čišćen dva puta i zbog svega toga je u lošem stanju. Ipak, mislim da smo na takvom terenu pokazali trku, želju, agresivnost i mobilnost tokom celog meča. Sa prva dva gola ušli smo u neku sigurnost u igri i stvorili još dosta prilika za postizanje pogodaka, što me posebno raduje. Smatram da smo zaslužili ovu pobedu i da je za nas ovo dobar početak prvenstva.