Naslovna Mla-Desa Cernigov

Fudbaleri Mladosti, uglavnom rezervisti, pojačani sa nekoliko prvotimaca, odigrali su nerešeno 1:1 protiv ekipe Desna Černigov, u prijateljskoj utakmici odigranoj danas u Antaliji. Mladom timu Mladosti na ovom meču pomogli su prvotimci Odita, Andrić, Dimić i Markoski, da pruži veoma dobru partiju protiv šestoplasiranog tima Super lige Ukrajine. Strelac gola za plavo-bele bio je Markoski u 28.minutu. Andrić je sjajno prošao po boku i centrirao, a iz drugog plana, na drugoj stativi našao se iskusni vezista i poslao loptu u mrežu. Gol za protivnički tim postigao je Bohdanov u 16.minutu iz slobodnog udarca sa 25 metara.

Šef stručnog štaba plavo-belih Nenad Milovanović, bio je zadovoljan onim što je pružio njegov tim na današnjoj utakmici:

Dobra utakmica, dobar otpor protivniku. Veoma sam zadovoljan odnosom i trkom moga tima, koji je danas bio sastavljen uglavnom od naših mladih igrača i članova „B“ tima, potpomognutih sa nekoliko prvotimaca. Šansu je dobio i štoperu Diaby, koji se nalazi na probi i koji je odigrao odličnih 60 minuta. Imao je i jednu šansu za postizanje pogotka, tako da je prvi utisak veoma dobar. Možda ostaje žal za propuštenim prilikama Tešića koji je dva puta pokušao glavom, kao i dva udarca Ristića od kojih je jedan pogodio prečku, a drugi završio preko gola. Sutra nas očekuje utakmica protiv Arsenala iz Tule, gde će priliku dobiti igrači koji se nameću za mesto u prvih jedanaest.

Mladost – Desna Černigov 1:1 (1:1)

Antalija

Sudija: Kim (Seul, Južna Koreja)

Strtelci: Markoski u 28` za Mladost,  a Bohdanov u 16` za Desnu

Mladost: Zečević, Andrić, Jevremović, Diaby, Jovančić, Ristić, Markoski, Kiković, Dimić, Odita i Tešić. Igrali su još: Pešić, Jovanović P, Kijevčanin, Mićević, Selenić i Obrenović.

Desna: Paste, Lulka, Nemchaninov, Imerekov, Gitchenko, Ogir, Bohdanov, Кozak, Кartushov, Bezboradko, Serhiychuk.

Pored utakmice koju će sutra plavo-beli odigrati sa Arsenalom iz Tule, članom Premijer lige Rusije, do kraja boravka u Antaliji, Mladost će odigraće još tri pripremne utakmica, i to:  Orenburg (03.februara), naknadno će biti poznat protivnik za 04.februar, a poslednji meč biće odigran sa Кajsarom (07.februara).

U prilogu pogledajte fotografije sa današnje utakmice.