• OSK_7165
  • OSK_7194
  • OSK_7239
  • OSK_7277
  • jquery slideshow
  • OSK_7450
OSK_71651 OSK_71942 OSK_72393 OSK_72774 OSK_74255 OSK_74506
jquery gallery by WOWSlider.com v8.0

KONFERENCIJA PRED NAPREDAK

konferencija Napredak

U pres sali FK Mladost održana je konferencija za medije posvećena utakmici 4. kola Jelen Super lige i susretu sa Napretkom koji je na programu u subotu u 17 časova. Pred novinare su izašli šef stručnog štaba plavo-belih Nenad Milovanović, igrač veznog reda Milan Radin i portparol kluba Konstantin Kovačević.

Na početku je klupski PR Kovačević pozdravio prisutne predstavnike sedme sile i dodao: „Imamo lepu vest koja će obradovati naše navijače – na subotnjem meču sa Kruševljanima oni posetioci koji imaju godišnje karte dobiće na poklon šalove našeg kluba.“ Svakako lep gest uprave lučanskog superligaša koji se može shvatiti i kao zahvalnost za sjajnu podršku publike timu u duelu sa Novosađanima.

Zatim se trener Milovanović pozabavio analizom narednog protivnika: „Poznato je da sam ja u dva navrata bio na klupi Napretka i da dobar deo igrača poznajem ali to može da bude mač sa dve oštrice. Koliko ja znam njih toliko i oni znaju mene tako da neće biti nekih velikih nepoznanica. Napredak ima jedan bod kao i mi koji je osvojio u Kragujevcu dok je kući dva puta poražen. Rekao bih da je to kod njih splet nesrećnih okolnosti, imaju krizu rezultata a ne krizu igre. Igraju veoma ofanzivno, stvaraju dosta šansi, možda imaju taj problem završnice a nadam se da će tako ostati i nakon ove utakmice. Dolazi nam veoma ozbiljan i brz tim.“

Na priču šefa nadovezao se Radin rečima: „Mislim da ne treba da gledamo tabelu nego da se posvetimo ispravljanju nedostataka iz prethodnih kola, pre svega mislim na ulaz u utakmicu. Nadam se pobedi.“ Novinare je interesovalo da Milovanović odgovori gde su bile slabosti u igri Lučanaca na početku sezone. „Ono što je evidentan problem to je ulaz u utakmicu, kao što je Radin pomenuo. U svakoj utakmici počinjemo da igramo tek od 25-30 minuta i zatim igramo dobro ali... Igrači moraju da shvate da moramo da igramo od prve sekunde meča jer ovo je Super liga i ovde se teško preokreće rezultat. Napredak ima dosta igrača koji napadaju prostor, pre svega mislim na Trujića, Bajića, Ibrahima Ndiajea... Sada im je došao i iskusni Lazić koji je nastupao za Partizan. Mićić im je dirigent na sredini terena. Tu su i Gobeljić, Dimitrov... Svako bi poželeo takve igrače u sastavu. Respektujem ekipu Napretka ali Mladost igra kući, moramo da pokažemo zube, da imamo dobra kretanja bez lopte i da nam linije tima budu blizu i naravno moramo konačno da iz neke šanse postignemo gol da bi se nadali povoljnom rezultatu,“ detaljno je obrazložio strateg našeg kluba. „Što se tiče kadrovskog biltena, svi su u konkurenciji, niko nema kartone, jedino je Pešić povredio mišić pa smo ga juče poštedeli napora a na današnjem treningu imaćemo jasnu sliku oko njegovog stanja. Ono što je pozitivno je da se vraća Jovanović posle povrede. Očekujem da publiku ne razočaramo i da dođe u istom broju kao protiv Vojvodine,“ zaključio je svoje izlaganje Milovanović. Kakva je atmosfera među igračima bilo je pitanje za Radina: „Igrači nisu pali posle poraza, mislim da možemo da pobedimo i obradujemo naše navijače.“
Na slici: Milovanović i Radin

Pročitano 3254 puta
Ocenite ovaj članak
(4 glasova)

Ostavi komentar

Proverite da li ste uneli sve potrebne informacije gde je naznačeno (*). HTML kod nije dozvoljen.