Naslovna Din-Mla 11.08.18

Stadion u Surdulici

Gledalaca:

Sudija: Aleksandar Vasić

Strelci: Suraka u 87` iz jedanaesterca za Dinamo, a Dimić u 30`, Tumbasević u 79` i Lazar Jovanović u 90` za Mladost

Žuti kartoni: Stevanović, Đurić, Nedeljković, Zucović, Vukajlović(Dinamo), Pešić, Odita, Dimić, Sinđić(Mladost)

Dinamo: Đurić, Onimisi, Stevanović M(od 46`Stanković), Vukajlović, Đurišić, Suraka, Nedeljković, Đurić(od 46`Radivojević M), Zucović, Ratković i Stevanović M(od 67`Dimitrov).

Mladost: Rosić, Andrić, Milošević, Šatara(od 68`Sinđić), Pešić, Pejović, Tumbasević, Pavlović, Radivojević(od 79`Jovanović L), Odita i Dimić(od 90`Jovanović P).

Fudbaleri Mladosti pružili su odličnu igru i slavili pobedu na gostovanju u Surdulici protiv ekipe Dinama iz Vranja, rezultatom 3:1. Kvalitet i iskustvo plavo-belih, kao i odlična postavka igre od strane Nenada Milovanovića, nisu pružili nikakvu priliku domaćinu da se nada pozitivnom rezultatu na ovoj utakmici. Igrači Dinama nisu bili kadri da osujete odličnu igru u polju od strane igrača Mladosti, kao ni uvežbane akcije prilikom prekida i kontranapada. Golove za tim iz Lučana postigli su Dimić, Tumbasević i Lazar Jovanović, dok sa dve asistencije istakao i Aleksandar Pejović.

Igrom slučaja, zanivljivost vezana za ovu utakmicu je, da se u isto vreme dok su svoju meč igrali Vranjanci i Lučanci na jugu Srbije, u dragačevskom kraju odvijalo takmičenje na 58. Saboru trubača, gde su gosti iz Vranja ostvarili pobedu.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći kada je Suraka šutem iz daljine pogodio stativu. Potom Mladost u potpunosti preuzima kontrolu nad igrom, što je rezultiralo vođstvom u 30.minutu. Pejović je izveo slobodan udarac sa 20 metara od gola protivnika polulevo i sjajno centrirao na desnu stranu, gde Milošević pravi blok za Dimića, koji loptu prihvata na grudi, a potom je sa 8 metara šalje u mrežu. U drugom poluvremenu Mladost je takođe bila bolji rival i stvorila još više prilika nego u prvom delu igre, što je krunisano postizanjem dva pogotka. Drugi gol na utakmici plavo-beli popstigli su posle prekida iz uigrane akcije u 79.minutu. Pejović je izveo korner sa leve strane, a najviši u skoku na prvoj stativi bio je Tumbasević i udarcem glavom smestio loptu u mrežu. U 87.minutu duel Sinđića i Ratkovića u kaznenom prostoru Mladosti, sudija Vasić okarakterisao je kao start za najstrožu kaznu. Suraka je bio siguran izvođač jedanaesterca i tako pružio nadu svom timu da možda može da napravi nešto više na ovom meču. Međutim, samop tri minuta kasnije, sve nade domaćih ugasio je Lazar Jovanović, koji je sjajno izveo slobodan udarac sa 20 metara i savladao nemoćnog Đurića za konačnih 3:1.

Utakmicom u Surdulici završen je mini ciklus od četiri kola u kojima su plavo-beli čak tri puta gostovali, pa se učinak od osam osvojenih bodova može smatrati veoma dobrim. Narednog vikenda u okviru 5.kola Super lige Srbije, fudbaleri Mladosti na svom terenu dočekuju ekipu Zemuna.