Naslovna Ml-Sindikat CG

Fudbaleri Mladosti odigrali su u utorak dve kontrolne utakmice na pripremama na Zlatiboru i zabeležili dve pobede. Najpre su rezervisti odigrali meč protiv odgovarajućeg tima beogradskog Rada i slavili pobedu rezultatom 2:0. Potom je prvi tim pružio odličnu partiju i sa 3:0 savladao selekciju Sindikata fudbalera Crne Gore.

Mladost - SF Crne Gore 3:0 (2:0)

Gledalaca: 50

Sudija: Miloš Vitić (Užice)

Strelci: Pavlović u 25`, Dimić u 33` i Radivojević u 53`

Mladost: Rosić, Andrić, Milošević I, Šatara, Pešić, Pejović, Pavlović, Radivojević, Dimić, Badu i Jovanović L. Igrali su još: Knežević, Jovanović P, Sinđić, Mićević, Marić, Ristić, Selenić, Obrenović, Filipović i Ašćerić.

SFCG: Delibašić, Božović, Pajović, Đurković, Kosović, Gazivoda M, Krstović, Knežević, Gazivoda S, Bukčević i Nikočević. Igrali su još: Rosandić, Stjepović, Sekulović i Drobnjak.

Pre početka susreta fudbaleri jedne i druge ekipe promovisali su akciju "Pokaži crveni karton rasizmu i diskriminaciji" i tako podržali fudbal u kome nema mesta uvredama bilo koje vrste.

Plavo-beli su bili znatno bolji rival tokom celog meča i mogli su da slave i ubedljiviju pobedu. Prvi pogodak postignut je u 25.minut, kada je posle dodavanje Lazara Jovanovića, Pavlović zatresao mrežu protivnika. Osam minuta kasnije, Dimić je sjajnim potezom duplirao prednost svoga tima. Drugi deo igre pripao je timu iz Lučana, koji je napadao i stvarao prilike, a jedini gol postigao je Radivojević u 53.minutu.

Mladost - Rad 2:0 (2:0)

Gledalaca: 50

Sudija: Aleksa Šarenac (Užice)

Strelci: Savić u 8` i Golubović u 34`

Mladost: Zečević, Jovanović S, Vukomanović, Mićević,  Jevremović, Kiković, Selenić, Kilibarda, Savić, Golubović i Obrenović. Igrali su još: Mihajlović, Babić i Tešić.

Rad: Mićanović, Parazin, Tanović, Cvetković, Tripković, Roganović, Stojanović, Ilić, Jović, Riznić i Trifunović. Igrali su još: Marković i Parađina.

Rezervisti dva superligaška tima odigrali su veoma dobru utakmicu i ozbiljno se nametnuli svojim stručnim štabovima. Ipak, zadovoljniji može da bude Nenad Milovanović, čija su mladi igrači lepršavu igru krunisali pobedom. Mladost je došla u vođstvo već u 8.minutu kada je Savić odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora i savladao Mićanovića. U 34.minutu već je bilo 2:0. Selenić je petom proigrao Golubovića, a napadaču plavo-belih nije bilo teško da rutinski postigne pogodak. U drugom delu igre veliku priliku za tim iz Lučana imao je Babić, ali iz izgledne pozicije nije bio precizan. Potom su "Građevinari" pokušali u nekoliko navrata da postignu počasni pogodak, ali je odbrana plavo-belih bila sigurna.

Prema planu priprema Mladost će u petak 06.jula ponovo odigrati "dupli program", protiv rumunskog Gaz Metana i pljevaljskog Rudara.

U prilogu pogledajte fotografije sa današnjih utakmica.