Strelci: Tumbasević u 21` za Mladost , a Janković u 31` i Zdjelar u 61` za Partizan

Žuti kartoni: Jovanović L, Milošević B, Milošević I, Radivojević, Pešić(Mladost), Jevtović(Partizan)

Crveni karton: Pejović - drugi žuti u 90`

Mladost: Rosić, Milošević B, Milošević I, Šatara, Pešić, Pejović, Tumbasević, Jovanović L, Pavlović, Dimić (od 80`Golubović), Radivojević (od 67` Trifunović).

Partizan: Stojković, Vulićević, Miletić N. R., Marković, Antonov, Jevtović, Zdjelar, Janković(od 90`Tošić), Pantić, Tavamba, Ivanović (od 78` Đerlek).

U finalnoj utakmici Kupa Srbije, koja je odigrana u Surdulici, fudbaleri Mladosti, poraženi su od ekipe Partizana rezultatom 1:2. Svoju istorijsku utakmicu, plavo-beli odigrali su veoma dobro, borbeno i bez respekta prema protivniku. Nenad Milovanović sa svojim stručnim štabom, odlično je postavio igru i malo sreće nedostajalo je da konačan ishod finalne utakmice bude drugačiji.

Značajnu podršku na ovom meču, fudbalerima Mladosti pružili su i navijač, koji su u velikom broju došli u Surdulicu i bodrili svoj tim. Njih oko hiljadu, obučeni u navijačke rekvizite, obojili su tribine u plavo, a da doživljaj bude potpun, pobrinula su se i dva trubačka orkestra, koja su ih pratila tokom navijanja.

Plav-beli su mnogo bolje ušli u meč od protivnika, što je i krunisano pogotkom Tumbasevića u 21.minutu. Partizan je oba pogotka na ovom susretu postigao posle prekida prvi u 31.minutu preko Jankovića, a drugi u 61.minutu kada je strelac bio Zdjelar. Pored konačnog rezultata koji je mogao biti i drugačiji, nerealnu sliku o grubosti na ovom meču, daje i podatak da je Mladost na ovom susretu dobila sedam žutih kartona, od čega Pejović dva, dok su igrači protivničkog tima "požuteli" samo jednom.

Bolju igru u prvom delu igre, plavo-beli pretvorili su u gol u 21.minutu. Radivojević je započeo akciju sa sredine terena i proigrao na ivici šesnaesterca Lazara Jovanovića, koji se oslobaća protivnika i na desnoj strani pronalazi Bogdana Miloševića, a ovaj "na prvu" centrira, igrači Partizana za kratko odbijaju loptu, a na nju natrčava Tumbasević i maestralnim udarcem glavom šalje loptu u rašlje Stojkovićevog gola. Beograđani su izjednačili u 31.minutu, kada je Janković izveo slobodan udarac sa 25 metara i direktnim udarcem na gol, poravnao rezultat. Drugi gol Partizan je postigao u 61.minutu, kada se posle kornera sa leve strane, na drugoj stativi najbolje snašao Zdjelar i doveo svoj tim u vođsto. Veliku priliku za poravnavanje rezultata Mladost je imala u nadoknadi vremena. Kombinovali su Šatara i Tumbasević, a onda je štoper plavo-belih uputio centaršut u kazneni prostor gde se na drugoj stativi usamljen našao Trifunović, koji je loše reagovao, jer mu lopta prelazi preko noge, a potom Lazara Jovanović ne uspeva da je primiri i tako propada poslednja prilika za izjednačenje.

Sezona koja je završena finalnom utakmicom Kupa Srbije, a počela evropskom, u kvalifikacijama za UEFA Ligu Evrope, svakako je nezaboravna za FK Mladost i biće upisana zlatnim slovima u istoriji kluba. Svaku od 45 takmičarskih utakmica, koliko je Mladost odigrala u ovoj sezoni, njeni fudbaleri odigrali su maksimalno požrtvovano i angažovano i zbog toga im sleduje zaslužen odmor.

U prilogu pogledajte fotografije sa utakmice finala Kupa Srbije između Mladosti - Partizana.