Strelci: Tumbasević u 8` i 35`, Pejović u 48`(p), Jovanović Lazar u 76`

Žuti kartoni: Rosić(Mladost), Adamović, Obrovac(Mačva)

Mladost: Rosić, Milošević B(od 67`Jovanović P), Milošević I, Šatara, Pešić, Pejović, Tumbasević, Pavlović(od 84`Savić), Dimić(od 77`Golubović), Jovanović L, Radivojević.

Mačva: Filipović, Pejović, Jevtić (od 38’Hrubik), Ivić, Jovanović N, Lazarević, Arsenijević (od 46
`Gigić), Obrovac, Jeremić (od 66’Gavrić), Adamović i Gemović.

Fudbaleri Mladosti odigrali su najbolje, kada je to bilo najpotrebnije i tako ispisali nove stranice istorije kluba. Pobedom od 4:0 nad ekipom Mačve u revanš utakmici polufinala Kupa Srbije, plavo-beli izborili su plasman u finale koje će se odigrati 23.maja u Surdulici. Ekipa Nenada Milovanovića potpuno je dominirala na ovoj utakmici, tako da se niti jednog trenutka nije dovodilo u pitanje koji od dva tima će biti putnik u finale.

Prvi gol Mladosti bio je plod veoma precizno odigrane akcije posle prekida. U 8.minutu Pavlović je izveo slobodan udarac po zemlji sa desne strane i proigrao Lazara Jovanovića, koji vodi loptu gotovo do gol-aut linije, a zatim centrira u peterac, gde sjajno reaguje Tumbasević i postiže pogodak. Gosti su najizgledniju priliku iz igre imali u 18.minutu kada je Obrovac odlično istrčao kontru i uposlio Gemovića, koji iskosa sa leve strane šutira pored gola. Plavo-beli su nastavili svoju dominaciju na terenu, a mreža gostiju u tom periodu mirovala je najviše zahvaljujući odličnim reakcijama Filipovića, posle prilika Tumbasevića, Pavlovića i Radivojevića. U 35.minutu Mladost je udvostručila svoje vođstvo. Na 20 metara od gola, po sredini, Tumbasević je dodao loptu do Lazara Jovanovića, a ovaj napravio soloprodor i došao do mesta odakle je centrirao kod prvog gola, ponovo je usledio centaršut, ovoga puta odbrana gostiju za kratko izbila je loptu koja dolazi do začetnika akcije Tumbasevića, koji se maestralno oslobađa svog čuvara i preciznim udarcem šalje loptu pod prečku Mačvinog gola. U preostalih 10 minuta prvog dela igre, domaći su kontrolisali igru, a najbolju priliku imao je Lazar Jovanović, čiji je udarac sa ivice kaznenog prostora, zaustavio Filipović.

Odmah na početku drugog poluvremena, već u 48.minutu fudbaleri Mladosti postigli su treći pogodak i tako svojim navijačima omogućili da sa uživanjem prate nastavak utakmice. Pejović je izveo korner sa leve strane, a posle skokduela Šatarae i Ivića u šesnaestercu gostiju, sudija dosuđuje najstrožu kaznu. Pejović je bio siguran realizator jedanaesterca i povećao rezultat na nedostižnih 3:0. Najbolju priliku za postizanje pogotka u drugom poluvremenu, fudbaleri Mačve imali su u 56.minutu. Gemović je napravio odličan soloprodor, došao do ivice peterca, gde je posle starta Rosića, sudija dosudio najstrožu kaznu. Ipak, Lazarević nije bio precizan izvođač, pošto je njegov udarac pogodio prečku. Potom sledi period od 20 minuta igre u kome su domaći imali šanse preko Lazara Jovanovića i Dimića, dok su gosti pokušali preko Gavrića i Gemovića, ali promene rezultata nije bilo. U 76.minutu Dimić je oduzeo loptu protivničkom igraču na centru terena i odmah krenuo u kontranapad, kada je stigao do ivice kaznenog prostora, proigrao je Lazara Jovanovića, koji neometan sa 14 metara postavlja konačan rezultat utakmice. Bez obzira na visoko vođstvo, plavo-beli su i dalje kontrolisali igru i do kraja meča imali priliku pa postignu još koji pogodak preko Golubovića i Tumbasevića, ali je Filipović bio na visini zadatka.

Ovo je dan i utakmica kjoji će ostati upisani zlatnim slovima u istoriji kluba. Sigurna igra, velika pobeda, navijači koji su bili dvanaesti igrač našeg tima i kompletan ambijent vezan za ovu utakmicu, koji su mogli da vide i svi ljubitelji fudbala preko tv ekrana, ostaće zauvek u lepom sećanju svih u klubu.

Zbog vernosti i pomoći tokom cele sezone, uprava kluba odlučila je da kao nagradu, organizovano vodi u Surdulicu na finalnu utakmicu, sve zainteresovane navijače.

U prilogu pogledajte fotografije sa utakmice između Mladosti i Mačve.