Polufinale Kupa Srbije: Mačva - Mladost 1:1 (1:1) foto

Strelci: Milinković u 26`za Mačvu, a Dimić u 35`za Mladost

Žuti kartoni: Ristivojević, Pejović(Mačva)

Mačva: Filipović, Pejović, Tošić, Jovanović N, Ristivojević, Obrovac, Milinković, Arsenijević(od 90`Božić), Matić(od 90`Gigić), Gavrić i Gemović(od 70`Marković).

Mladost: Rosić, Milošević B, Milošević I, Šatara, Pešić, Tumbasević, Pavlović, Radivojević(od 90`Sinđić), Jovanović L(od 88`Jovanović P), Odita i Dimić(od 82`Andrić).

U prvoj utakmici polufinala nacionalnog Kupa, fudbaleri Mladosti odigrali su nerešeno 1:1 na gostovanju u Šapcu, protiv ekipe Mačve. Ova utakmica bila je veliki ulog za oba tima, koji su želeli da ostvare što bolji rezultat pred revanš u Lučanima. U timu Nenada Milovanovića zbog žutih kartona nije bilo Pejovića, dok kod gostiju iz istog razloga nisu igrali Adamović i Jeremić.

Domaći igrači bolje su ušli u utakmicu, ali je prvu priliku na u 14.minutu imala Mladost kada je šut Lazara Jovanovića zaustavio Filipović. Odmah u sledećem napadu Mačva je pokušala preko Matića, koji je pogodio stativu. Nedugo zatim Obrovac je uputio udarac sa 25 metara, a lopta pogodila prečku. Mladost je uzvratila pokušajima Pavlovića i Odite, ali njihovi udarci bili su neprecizni. U 26.minutu Milinković je prihvatio loptu na polovini Mladosti, napravio nekoliko koraka i snažnim i preciznim udarcem savladao Rosića. Deset minuta kasnije Mladost stiže do izjednačenja. Dimić je prihvatio loptu na 25 metara od gola, odigrao dupli pas sa Lazarom Jovanovićem, ušao u kazneni prostor i savladao golmana domaćih. Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika, osim nekoliko nepreciznih pokušaja iz daljine, na obe strane.

Drugi deo igre, kada je reč o prilikama, u potpunosti je pripao igračima Mladosti. Na samom početku u 49.minutu, Odita je uputio udarac, a Filipović bio na mestu. Potom su pokušali sa distance Dimić i Radivojević, ali su oba puta bili neprecizni. Još jednu veliku priliku na utakmici imao je Lazar Jovanović, koji je u 64.minutu posle akcije Odite i Pavlovića, šutirao sa 14 metara, a lopta završila pored desne stative. Tri minuta kasnije Odita je proigrao Pavlovića, čiji udarac sa ivice šesnaesterca, odlazi za malo preko gola. Igrao se 72.minut lopta je došla do Tumbasevića koji se nalazio iskosa sa leve strane na sedam metara udaljenosti od gola protivnika, međutim njegov udarac završio je preko gola. Završnicu utakmice oba tima odigrala su nešto rezervisanije, pa promene rezultata nije bilo.

Revanš utakmica polufinala Kupa Srbije između Mladosti i Mačve igra se u Lučanima u sredu 9.maja.

U prilogu pogledajte fotografije sa ovog meča.