Strelci:Boaći u 45`+1, Petković u 51`, Ristić u 86` i Milić u 88` za Crvenu Zvezdu, a Tumbasević u 25` za Mladost

Žuti kartoni: Boaći(Crvena Zvezda), Milosavljević, Pavlović, Pešić, Gavrić Nebojša, Šatara, Zvrko, Odita(Mladost)

Crvena Zvezda: Kahriman, Petković, Letalek, Frimpong, Luković, Donald, Kanga, Srnić(od 46`Milić), Plavšić(od 80`Ristić), Boaći(od 86`Vujaklija), Anđelkivić.

Mladost: Rosić, Andrić, Saničanin, Šatara, Pešić, Tumbasević, Milosavljević(od 46`Pavlović), Gavrić Nebojša, Gavrić Nenad(od 61` Zvrko), Golubović (od 71`Jovanović)i Odita.

Fudbaleri Mladosti doživeli su poraz u utakmici 35.kola Super lige Srbije od ekipe Crvene Zvezde, rezultatom 4:1. Plavo-beli su poveli golom Tubasevića, ne poluvreme otišli sa nerešenim rezultatom, ali u drugom poluvremenu nisu izdržali pritisak domaćih i doživeli su poraz.

Pored poraza, fudbalerii Mladosti su na ovoj utakmici skupo platili i cenu svoje borbenosti u vidu 7 dobijenih žutih kartona.

Za ovaj susret šef stručnog štaba plavo-belih Nenad Milovanović, imao je velikih kadrovskih problema, jer nije mogao da računa na 7 igrača iz startne postave. Zbog žutih kartona u timu nije bilo Krznarića, Ivana Miloševića, Pejovića i Radivojevića, a zbog povreda izostali su Bogdan Milošević, Bojović, kao i nedovoljno oporavljeni Saša Jovanović, koji je ipak, na kraju odigrao poslednjih 20 minuta utakmice.

Potencijal mladih igrača u klubu, kao i hrabrost trenera Milovanovića došla je i ovoga puta do izražaja, jer su plavo-beli po ko zna koji put protiv najjačih rivala u ligi, zaigrali sa četiri ili pet dvadesetjednogodišnjaka u ekipi, koja je poklekla tek pred sam kraj meča u 86. i 88. minutu. Na današnjoj utakmici ti mladi igrači bili su: Rosić, Šatara, Saničanin, Golubović i Zvrko.

Mladost je u 25.minutu došla u vođstvo. Nebojša Gavrić je uputio udarac ka golu Kahrimana, iz kaznenog prostora, iskosa sa desne strane, lopta je pogodila Le Taleka i odbila se do Tumbasevića, koji precizno šutira sa 16 metara i postiže pogodak. Kada su svi na stadionu očekivali da će gosti otići na pauzu sa golom prednosti, domaćin je postigao pogodak u nadoknadi prvog poluvremena. Srnić je uputio centaršut sa leve strane, a posle skoko duela Boaćija i Saničanina, lopta pogađa napadača crveno-belih u ruku i pravi mu izglednu priliku za postizanje gola, koju on rutinski koristi.

Na početku drugog poluvremena, već u 51.minutu, Crvena Zvezda je došla u vođstvo. Donald i Kanga su napravili odličnu situaciju za Petković, koji je ušao u šesnaesterac po desnoj strani, oslobodio se nekoliko svojih čuvara i savladao Rosića. Bez obzira na primljeni pogodak, u nastavku drugog poluvremena, plavo-beli su igrali organizovanio i strpljivo u odbrani sa povremenim brzim kontranapadima. Ipak, na samom kraju kombinovani i podmlađeni sastav gostiju je poklekao i primio dva pogodka za konačnu pobedu Crvene Zvezde. Najpre je Ristić u 86.minutu bio izuzetno precizan sa 18 metara i povisio prednost na 3:1, a samo dva minuta kasnije isti igrač je centrirao, a Milić bio najviši u šesnaestercu Mladosti za konačnih 4:1.

Bez obzira na ovaj poraz, fudbaleri Mladosti su i dalje zadržali 4.mesto na tabeli, dva kola pre kraja prvenstva i u slučaju dobrog rezultata u narednom kolu, to mesto bi mogli i da zadrže. Narednu i ispostavlja se najvažniju utakmicu u sezoni, kada je visok plasman u pitanju, plavo-beli igraju u Lučanima u sredu 17.maja sa početkom u 19 časova, u okviru 36.kola Super lige Srbije kada im u goste dolazi ekipa Napretka.