Strelci: Rovčanin u 62`, Stojanović u 68`

Žuti kartoni: Tumbasević, Protić(Mlaadost), Simović, Čumić(Metalac)

Metalac: Belić, Nikodijević, Simović, Otašević, Bondarenko(od 46` Dopuđ), Panić, Mijić, Rovčanin, Mitrović, Stojanović(od 76 Gočanina), Walberto(od 59` Čumić).

Mladost: Krznarić, Pešić, Šatara, Saničanin, Protić, Tumbasević(od 76`Golubović), Pejović, Radivojević(od 87` Gavrić), Jovanović, Milosavljević(od 65` Kitanovski), Odita.

Lokalni derbi u koji su obe ekipe ušle sa po šest bodova posle tri odigrana kola i ovoga puta, kao po pravilu, bio je neizvestan  i pun emotivnog naboja.

Šef stručnog štaba plavo-belih, Nenad Milovanović izveo je identičan sastav onom, koji  se suprotstavio Crvenoj Zvezdi u prethodnom kolu. Ni u ovoj utakmici za Mladost zbog povrede nije mogao da nastupi kapiten Ivan Milošević.

Mladost je počela utakmicu znatno bolje od protivnika i već u 4.minutu stvorila je prvu šansu. Posle kombinacije Milosavljevića i Protića lopta dolazi do Tumbasevića koji u šesnaestercu sjajno upošljava Jovanovića, koji je prilikom prijema lopte dao sebi veći for, pa je pre njegovog šuta, do lopte stigao Belić.

Prvu ozbiljniju šansu domaći su imali u 10.minutu kada je posle slobodnog udarca na sredini terena koji je izveo Stojanović, loptu primio i sa ivice šesnaesterca šutirao  Mijić, a njegov udarac krajnjim naporom zaustavio Krznarić.

Nedugo zatim, još jedna dobra akcija plavo-belih. Sve je krenulo posle auta na sredini terena, Radivojević je prihvatio loptu i preciznim dubinskim pasom pronašao Jovanovića u šesnaestercu domaćina, ovaj sjajno odlaže za Oditu koji sa nekih petnaest metara šalje loptu za malo pored gola.

Gotovo preslikana akcija odigrana je u 36.minutu. Ovog puta dubinski pas u šesnaesterac gostiju uputio je Pejović, lopto je prihvatio Radivojević i dodao do Jovanovića koji je napravio odličan dribling i šutirao poluvisoko ali je golman domaćih uspeo da zaustavi njegov udarac.

Do kraja poluvremena domaći su zapretili dva puta iz daljine preko Walberta, dok su plavo-beli imali dva neprecizna šuta preko Radivojevića i Protića.

Na poluvreme se otišlo bez pogodaka i svakako ostaje žal što fudbaleri Mladosti nisu uspeli da nadmoćnu igru pretvore u vođstvo.

Drugo poluvreme je počelo onako kako se završilo prvo, Mladost je više kontrolisala loptu i pokušavala da ugrozi gol protivnika. Najbolju šansu za postizanje gola u tom period igre imao je Pejović u 59.minutu, kada je posle kornera i gužve u šesnaestercu domaćina, uputio silovit udarac sa ivice kaznenog prostora ali je lopta završila za malo pored gola.

Kako to obično biva u fudbalu, za propuštene šanse sledi kazna. Igrao se 62.minut do lopte je na centru terena došao Mijić i dodao do Rovčanin koji je vukao loptu ka golu Mladosti  i uočivši da odbrambeni igrači plavo-belih stoje nešto dalje od njega, šutirao iskosa sa desne strane sa više od 25 metara udaljenosti od gola i savladao nemoćnog Krznarića.

Fudbaleri Mladosti nisu uspeli ni od tog šoka da se oporave, a domaćin je već povisio na 2:0. Posle duela Pejovića i jednog igrača domaćih, fudbaleri Mladosti su očekivali slobodan udarac u svoju korist, međutim, sudija je dosudio loptu za domaćina. Stojanović je uputio centaršut u šesnaesterac plavo-belih, iskosa sa desne strane, sa bizu 30 metara udaljenosti od gola Krznarića. Loptu upućenu u peterac niko nije ispratio skokom od igrača obe ekipe, skočio je Krznarić da je uhvati, međutim, na veoma čudan način ona mu ispata iz ruku, menja pravac i odlazi u gol.

Nisu plavo-beli posle drugog primljenog gola nikako uspevali da vrate igru koju su imali do 60.minuta, a jaka kiša koja je u međuvremenu počela da pada značajno im je otežavala posao.

U 78.minutu usledio je petnaestominutni prekid igre, jer je u neposrednoj blizini stadiona udario grom. Sudija Glođoović je zbog bezbednosti svih aktera na terenu povukao ekipe u svlačionicu.

Nakon povratka na teren Mladost je ponovo uspostavila terensku inicijativu i pokušala da ugrozi gol Metalca. Prvu šansu za to je imao Jovanović u 86.minutu, kada je posle centaršuta Kitanovskog za malo bio neprecizan. U poslednjim trenutcima utakmice šansu za postizanje gola imao je i Odita, koji je na dodavanje Jovanovića, šutirao sa ivice peterca ali je njegov šut odbranio Belić.

Sigurno da rezultat ove utakmice ne oslikava dešavanja na terenu ali domaćin se bolje snašao i zabeležio veoma važnu pobedu. Mladosti ostaje da u naredna dva kola koja igra kao domaćin, pokuša da popravi utisak i osvoji nove bodove.