Strelci: Bojić u 55' za Mladost, a Ben u 15' (P), Pavkov u 29' i Marin u 70' Crvena zvezda

Žuti kartoni: Radivojević, Pejović, Pavlović (Mladost); Milunović, Jirka, Stojković, Jovančić (Crvena zvezda)

Mladost: Rosić, Šatara, Sinđić (od 34' Bojović), Andrić, Leković, Pejović, Pešić(od 46'Jovanović L), Tumbasević, Pavlović, Bojić i Radivojević

Crvena zvezda: Popović, Gajić, Milunović, Babić, Stojković, Jovančić, Ben (od 88' Joveljić), Ivanić, Marin (od 86' Jovičić), Boaći (od 61' Boaći) i Pavkov

Fudbaleri Mladosti poraženi su na svom terenu od ekipe Crvene zvezde rezultatom 1:3 u utakmici 25.kola Super lige Srbije. Bez obzira što je utakmica odigrana u radni dan, bio je to praznik fudbala u Lučanima uz prisustvo velikog broja gledalaca.

Utakmica u kojoj su oba tima želela pobedu, pripala je gostima, kojiu su znatno bolje otvorili meč, stvorili značajnu prednost, i sačuvali je do kraja utakmice.

Mladost na ovoj utakmici nije mogla da računa na Petra Jovanovića zbog žutih kartona, kao i na povređene, Oditu i Miloševića. Ono što svakako može da raduje Nenada Milovanovića je veliki povratak Miloša Šatare, koji se posle sedam meseci odsustva zbog povrede, vratio u tim i pružio odličnu partiju protiv veoma kvalitetnih napadača Crvene zvezde.

Gosti su poveli u 15.minutu preko Bena, kojiu je bio siguran sa bele tačke. Pre toga Radivojević je u kaznenom prostoru srušio Filipa Stojkovića. Period igre u kome je kontrolisala igru, Crvena zvezda je potvrdila i drugim pogotkom u 29. minutu. Milan Pavkov je preciznim šutem iskosa sa desne strane šesnaesterca duplirao vođstvo svoga tima.

Mladost se tek posle drugog primljenog gola probudila i počela ozbiljno da preti protivniku. Igrao se 36. minut, Ivanića je u kaznenom prostoru srušio Pešića, a sudija pokazao na belu tačku. Kazneni udarac izveo je Bojović, koji je ušao u igru samo dva minuta ranije i kako to često biva u takvim situacijama, nije postigao pogodak. Zoran Popović je pročitao njegov udarac i svačuvao mrežu svog tima.

U drugom delu igre viđena je značajno bolja igra ekipe iz Lučana. Mladost je smanjila rezultat u 55. minutu. Posle kornera sa leve strane, odbrana gostiju za kratko je odbila loptu na koju natrčava Pavlović i centrira je u šesnaesterac, gde je Petar Bojić nadmudrio kompletnu odbranu protivnika i udarcem glavom, postigao pogodak.

Posle postignutog gola, nastavio se period igre u kome je Mladost bila bolja, ali tu inicijativu nije pretvorila u izjednačenje. Gosti su uspeli da postignu treći pogodak u trenutcima kada nisu bili dominantni na terenu i tako reše ovj susret. Marin je odlično izveo slobodan udarac sa 20 metara i postavio konačnih 1:3.

U narednom 26. kolu Super lige Srbije fudbaleri Mladosti gostuju u Nišu ekipi Radničkog.