Odštampajte ovu stranicu

Kup Srbije: Proleter-Mladost 1:1, penalima 3:4

Naslovna Kup Proleter-Mladost 26.09.18

Fudbaleri Mladosti savladali su ekipu Proletera posle boljeg izvođenja jedanaesteraca i tako izborili plasman u osminu finala Kupa Srbije. U regularnom delu meča bilo je nerešeno 1:1, a strelac gola za plavo-bele bio je Uroš Sinđić u 37.minutu. Meč je svakako obeležio golman Mladosti Dragan Rosić, koji je u penal seriji odbranio dva jedanaesterca igračima domaćeg tima.

Utakmica je odigrana na terenu u Slanoj Bari, pred 300 gledalaca, a glavni sudija bio je Igor Stojilković iz Beograda. Mladost je nastupila u formaciji: Rosić, Andrić, Milošević, Sinđić, Pešić(od 63`Dimić), Pejović, Tumbasević, Markoski(od 76`Pavlović), Radivojević, Jovanović L, i Jovanović P(od 84`Golubović).

Utakmica je odigrana po veoma lošem terenu, gde su plavo-beli pružili znatno bolju igru i propustili nekoliko stopostotnih prilika. Prvu priliku na utakmici imao je Lazar Jovanović, čiji udarac je završio pored gola. Mladost je povela u 37.minutu. Korner je izveo Aleksandar Pejović, a na pravom mestu našao se Uroš Sinđić i sa ivice peterca sproveo loptu u mrežu. Tri minuta kasnije veliku priliku propustio je Radivojević, kome je, umesto svom igraču, protivnički golman dao lopdu "u noge", a ovaj u dilemi da li da odmah šutira ili da krene u dribling, odabrao lošije rešenje, pa je lopta završila pored stative.

Domaći fudbaleri su došli do izjednačenja u 58.minutu preko Strahinje Jovanovića, koji se posle velike gužve u kaznenom prostoru najbolje snašao i postigao postupak. Potom su do kraja utakmice plavo-beli u potpunosti preuzeli inicijativu i stvorili nekoliko veoma izglednih prilika. Pavlović je izveo korner, a najviši u skoku u kaznenom prostoru Proletera bio je Tumbasević, čiji je udarac glavom završio na stativi. Još jednu priliku na meču imao je Lazar Jovanović, ali je njegov udarac zaustavio  golman domaćih. Poslednju priliku na meču imao je Janko Tumbasević, koji je u nadoknadi vremena ponovo bio najviši u skoku, a lopta završila preko gola.

U penal seriji strelci za Mladost bili su: Pejović, Pavlović, Milošević i Radivojević, dok je golman domaćih zaustavio udarac Golubovića. Igrač utakmice Dragan Rosić i na ovom meču potvrdio je da nije slučajno mladi repreezentativac naše zemlje, zaustavio je udarce protivnika u drugoj i petoj seriji i tako doneo plasman svom timu u narednu fazu takmičenja.

Narednu utakmicu fudbaleri Mladosti igraju u Beogradu u subotu 29.septembra protiv Crvene zvezde, u okviru 10.kola Super lige Srbije. Time se završava veoma težak mini ciklus u kome će plavo-beli odigrati tri utakmice u samo sedam dana.