
Vojvodina - Mladost 0:1(0:0)
Stadion: Karađorđe
Gledalaca: 1000
Sudija: Danilo Grujić
Strelac: Trifunović u 89.minutu
Vojvodina: Perić, Lakićević, Vukasović, Saničanin, Antić, Putinčanin, Jovančić, Arsić(od 84`Avramovski), Eze, Subotić(od 58` Mesarović), Mihajlović (od 58`Zličić).
Mladost: Rosić ,Jovanović P, Milošević B, Milošević I, Šatara, Pejović, Pavlović (od 90`Sinđić), Tumbasević(od 66` Radivojević), Jovanovićv S, Dimić (od 54`Trifunović), Jovanović L.
Fudbaleri Mladosti ostvarili su istorijski rezultat izborivši plasman u polufinale Kupa Srbije. Plavo-beli ostvarili su pobedu nad ekipom Vojvodine u Novom Sadu, rezultatom 0:1. Strelac jedinog gola na utakmici bio je Trifunović, koji se u 89.minutu upisao u listu strelaca i tako rešio pitanje pobednika na ovom meču. Pogotkom u samom finišu utakmice ekipa iz Lučana krunisala je odličnu igru, kao i sjajnu taktiku koju je za ovaj meč postavio šef stručnog štaba plavo-belih Nenad Milovanović.
Mladost je u svojoj istoriji kao najbolji rezultat, beležila dva puta učešće u četvrtfinalu nacionalnog Kupa. U sezoni 1996/1997 u takmičenju SR Jugoslavije eliminisana je od Partizana i u prethodnoj sezoni kada je plavo-bele savladala Crvena Zvezda. Pobeda nad Vojvodinom i plasman u polufinale izuzetan je rezultat za ovu generaciju fudbalera, koji su posle prošlogodišnjeg uspeha i osvajanja 4.mesta u nacionalnom prvenstvu, u ovoj godini izborili završnicu Kupa Srbije.
Susret u Novom Sadu počeo je rezervisano sa obe strane, jer je ulog bio veliki. Domaći su prvi pripretili u 32.minutu preko Subotića, koji je posle centaršuta Antića, zahvatio volej, a lopta završila preko gola. Potom se istom igraču ukazala prilika na ivici peterca, ali je Rosić bio priseban i otklonio opasnost. U 40.minutu Lazar Jovanović imao je veliku priliku za postizanje pogotka, kada se našao oči u oči sa Perićem, ipak golman domaćih je izašao kao pobednik iz ovog duela i sačuvao svoju mrežu.
U drugom poluvremenu Mladost je u potpunosti kontrolisala dešavanja na terenu i za razliku od protivnika stvorila nekoliko izglednih prilika, od kojih je jednu pretvorila u pogodak. Igrao se 50.minut Dimić je presekao dodavanje odbrambenih igrača Vojvodine i krenuo sam ka golu, ali i ovoga puta Perić je bio koncentrisan i odličnom reakcijom osujetio udarac krilnog napadača plavo-belih. Samo što je ušao u igru Radivojević je uputio odličan pas u prostor za Lazara Jovanovića, koji ulazi u šesnaesterac i u dilemi da li da uposli Trifunovića ili uputi udarac ka golu, biva izblokiran od strane protivničkih igrača i velika prilika odlazi u nepovrat. Još jednu šansu za postizanje gola fudbaleri Mladosti imali su posle kornera u 80.minutu. Pavlović je centrirao sa desne strane, a Bogdan Milošević bio najviši u skoku u kaznenom prostoru protivnika, ali njegov udarac glavom sa sedam metara, završio je pravo u naručju Perića. Plavo-beli su došli do pobedonosnog pogotka u 89.minutu. Bogdan Milošević je osvojio loptu na sredini terena i dodao je do Pavlovića, koji odmah lob pasom u šesnaestercu protivnika pronalazi Lazara Jovanovića, čiji udarac Perić za kratko odbija, a na loptu natrčava Trifunović i šalje je u mrežu.
Do kraja regularnog dela utakmice i u tri minuta nadoknade, nije bilo ozbiljnijih prilika, pa je Mladost zasluženo stigla do velike pobede i plasmana u polufinale Kupa Srbije.
Prema Propozicijama FSS u polufinalu Kupa Srbije igraju se dve utakmice, a termini su 18.april i 09.maj. Protivnika u ovom stepenu takmičenja plavo-beli dobiće nakon žreba, koji će organizovati FSS.