• OSK_7165
  • OSK_7194
  • OSK_7239
  • OSK_7277
  • responsive slider jquery
  • OSK_7450
OSK_71651 OSK_71942 OSK_72393 OSK_72774 OSK_74255 OSK_74506
jquery gallery by WOWSlider.com v8.0

Pripreme 10.06.17

Fudbaleri Mladosti okupili su se danas u Lučanima i obavili prozivku, čime su zvanično počele pripreme za predstojeću takmičarsku sezonu. Ekipa će od danas, pa do 21.juna boraviti u Ivanjici, gde će obaviti prvu fazu priprema.

Povodom starta priprema za sezonu u kojoj će Mladost po prvi put u istoriji nastupati na tri fronta, prisutnim novinarima obratio se šef stručnog štaba Nenad Milovanović, koji je iskoristio priliku da najpre pozdravi sve predstavnike medija, a zatim se osvrnuo na prethodnu sezonu:

Iza nas je istorijska sezona za klub, u kojoj smo osvojili 4.mesto i izborili plasman u Kvalifikacije za UEFA Ligu Evrope, a pored sportskog aspekta, uspeli smo da odradimo nekoliko ozbiljnih infrastrukturnih projekata. Kada je reč o infrastrukturi, pomenuo bih i poslednju investiciju koja je odrađena u ovoj kratkoj pauzi između dva prvenstva, a to je podzemno zalivanje glavnog i pomoćnog terena. Ono što bih istakao kao još jedan veliki uspeh u prethodnom periodu je to, da smo posle dužeg niza godina uspeli da odblokiramo račun kluba. Na kraju ovog osvrta na sezonu iza nas, hteo bih da se zahvali svim onim firmama i klubovima, koji su nam uputili čestitke na ostvarenom rezultatu i nadam se da ćemo opravdati njihovo poverenje i u narednom periodu.

Potom se osvrnuo na predstojeće izazove koji očekuju njegovu ekipu:

U fudbalu, kao i u životu ne može da se živi od stare slave, ne može da se živi od starih uspeha, oni ostaju u analima, ostaju u istoriji. Mi moramo da nađemo motiv, da napravimo kontinuitet dobrih rezultata, a mislim da je Evropa veliki motiv, kao i ponovno dokazivanje u domaćem prvenstvu, koje će biti veoma teško i iscrpljujuće. Pripreme za novu sezonu su veoma specifične, jer moramo, sa jedne strane da spremimo igrače, a sa druge strane oni moraju da ostanu sveži za utakmice u Evropi. Tokom 11 dana priprema u Ivanjici odigraćemo i jednu prijateljsku utakmicu sa ekipom Javora, a najverovatnije to će biti 18.juna. Odmah po povratku sa priprema, u četvrtak 22.juna sa početkom u 11,00 časova, u Lučanima, odigraćemo prijateljsku utakmicu sa ekipom Partizana, koja se tada vraća sa Zlatibora.

Milovanović je istakao da veliku zahvalnost Mladost duguje sportskim prijateljima iz FK Javor, koji su pomogli u realizaciji priprema plavo-belih u Ivanjici:

Želim da zahvali ljudima iz Javora, na čelu sa njihovim predsednikom gospodinom Lazovićem. Ja stalno ponavljam, da smo mi ljuti rivali na terenu, a veliki sportski prijatelji van njega. Izašli su nam u susret i bukvalno bez ikakve novčane nadoknade ustupili glavni i pomoćni teren na korišćenje. Javor je juče počeo pripreme i oni će jedan dan trenirati na glavnom terenu, a mi na pomoćnom, a zatim obrnuto, sve do kraja priprema u Ivanjici. U hotelu „Park“, koji je u izvanrednom stanju, dobili smo odličnan smeštaj, uz veoma povoljne finansijske uslove.

Kada je reč o prelaznom roku, on u našoj zemlji počinje 19.juna, a to je poslednji termin kada u UEFA treba da se preda spisak igrača za 1.kolo Kvalifikacija za Ligu Evrope:

Iako prelazni rok još nije počeo, mi smo napravli dogovor sa nekoliko igrača koji će biti novi članovi našeg kluba. Radi se o: Husanidinu Gafurovu, prednjem bočnom igraču koji je igrao za Javor, zatim u Lučane dolazi Ivan Marković, koji je prošle polusezone predvodio napad napad Novog Pazara, a iz Bačke nam stiže napadač Bizmark Apia. Naše redove pojačaće i mladi Veljko Kijevčanin koji je rođen 1999.godine, a u Mladost dolazi iz čačanskog BIP-a i moći će da igra i za omladince i za prvi tim. Pregovaramo sa još nekoliko igrača i očekujem da u narednih nekoliko dana inteziviramo pregovore sa dva vezna igrača i jednim levim bekom.

Klub je sa većinom igrača produžio saradnju tako da je okosnica tima od prošle godine, uglavnom sačuvana. Ipak, u narednoj sezoni nekoliko igrača neće nositi plavo-beli dres:

Posle 8 godina igranja u Mladosti, Rajku Milosavljeviću je istekao ugovor i on će, koliko je meni poznato od sledeće sezone nositi dres švajcarskog Lugana. Praktično to je dete našeg kluba i ja mu želim puno uspeha u daljoj karijeri i nadam se da će i u novom timu biti jedan od boljih igrača, kao što je bio kod nas. Takođe, ugovori su istekli Nebojši Gavriću, Radošu Protiću, Bojanu Čečariću i Marku Simiću i njima želim sve najbolje u nastavku karijere.

Prisutne novinare zanimala je tačnost pisanja u medijima da postoje ponude za Jovanovića, Šataru, Saničanina i još neke prvotimce:

Svakako da imponuju ponude našim igračima, jer to je dokaz da se u klubu dobro radi. Prelazni rok je dug i traje do 31.avgusta. Mi živimo od donacija i od transfera igrača pre svega, ukoliko apetiti kluba budu zadovoljeni i ako igrači budu zadovoljni ponuđenim uslovima, očekujem da ćemo u toku leta napraviti jedan ili dva transfera.

Medicinski deo ekipe će biti značajno ojačan pred velika iskušenja tima u evropskim i domaćim takmičenjima:

Fiziotarapeut Stojić dobiće novog kolegu Perišu Petrića, a očekujem uskoro ozvaničenje saradnje sa izuzetno kvalitetnom medicinskom kućom „Medicinskim centrom M“ iz Gornjeg Milanovca. Sezona je duga i zahtevna i svakako da će nam biti od velikog značaja pojačanja i na ovom polju.

Neizbežna tema među novinarima bio je i mladi golman Dragan Rosić:

Rosić je stigao na pripreme, a je juče branio za Mladu reprezentaciju prvih 65.minuta na utakmici protiv Grčke i to je veoma važno za mladog golmana. Smatram da je on veliki kapital za klub, gede ne mislim samo na finansijski, već i na potencijal gde ćemo imati igrača koji će braniti boje kluba u narednih nekoliko godina.

Na kraju konferencije, čestitke za LFK Mladost, praktično drugi timi Mladosti:

Ovom prilikom želim da čestitam LFK-u, njihovom treneru i igračima, koji su nekoliko kola pre kraja takmičenja u Moravičkoj okružnoj ligi, ubedljivo osvojili prvo mesto i izborili plasman u Zonu „Morava“. Sigurno da ćemo se baviti njima u narednom periodu i pokušati da od mladih igrača iz Lučana i okolnih mesta, Požege, Guče, Arilja, Čačka, formiramo jedan dobar tim koji će u narednom periodu, ako ne ove onda, sledeće godine, izboriti plasman u Srpsku ligu. Mislim da polako moramo da stvaramo bazu koja će sa teritorije naše opštine i okolnih mesta za nekih 6 ili 7 godina biti okosnica našeg prvog tima.

                Stručni štab na pripreme u Ivanjicu poveo je sledeće igrače: Krznarića, Rosića, Zečevića, Ivana Miloševića, Saničanina, Šataru, Andrića, Bogdana Miloševića, Kijevčanina, Golubovića, Zvrka, Gavrića, Pejovića, Oditu, Radivojevića, Gafurova, Pavlovića, Jovanovića, Tumbasevića, Pešića, Bojovića,Markovića, Pantovića i Apiu.

Pročitano 2001 puta
Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Ostavi komentar

Proverite da li ste uneli sve potrebne informacije gde je naznačeno (*). HTML kod nije dozvoljen.